Google chce kupić usługę streamingową Hulu

02-07-2011, 12:35

Dzięki nowemu nabytkowi Google mogłoby powiększyć swoje wpływy na rynku reklamy wideo.

W kwietniu prezes Hulu Jason Kilar na swoim blogu poinformował, że firma może w tym roku wygenerować nawet 500 milionów dolarów przychodu. Okazuje się, że w rozwoju usługi może dodatkowo pomóc jej nowy właściciel.

>>Czytaj także: Google Takeout, czyli backup danych z narzędzi webowych (wideo)

Sonda
Google przejmie Hulu?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Według Los Angeles Times wstępne rozmowy na temat zakupu Hulu prowadzi obecnie Google. Dla wyszukiwarkowego giganta jest to ciekawa okazja do powiększenia swoich wpływów na rynku reklamy. Google zyskałoby również licencje na wiele wysokiej jakości materiałów, co w przypadku YouTube na razie sprawia wiele problemów.

Hulu może się już pochwalić ponad 600 dużymi reklamodawcami, w tym markami takimi, jak Nissan, McDonald's czy Johnson & Johnson. Na tej podstawie Jason Kilar prorokował świetne wyniki finansowe firmy, a przejęcie Hulu mogłoby dodatkowo wpłynąć na poprawę tych prognoz.

Obecnie Hulu, zajmujące się streamingiem wideo, znajduje się w rękach wielu gigantów medialnych, jak Comcast, News Corp. czy Disney, zatem tak dużym korporacjom trudno jest wypracować wspólną wizję, co z kolei znacznie spowalnia rozwój usługi. Przejęcie Hulu przez Google mogłoby więc korzystne odbić się na obu firmach.

>>Czytaj także: Google będzie wyświetlało informacje o autorach treści


Źródło: Los Angeles Times
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy