FileServe i Wupload wycofują się z udostępniania plików

04-04-2012, 16:54

Popularne serwisy, które umożliwiały dzielenie się plikami w sieci, kolejno rezygnują z funkcji ich udostępniania. Jest to efekt krytyki ze strony organizacji antypirackich.

Po tym jak na początku roku zamknięto serwis MegaUpload, konkurencyjne usługi również poddały przeglądowi swoją dotychczasową działalność. Najczęściej oznaczało to po prostu wycofanie się z funkcji udostępniania plików.

Czytaj także: Użytkownicy MegaUpload chcą swoich plików

Jak zauważa serwis TorrentFreak, witryna FileServe zdecydowała się na zablokowanie swojego programu partnerskiego, który przewidywał wynagrodzenia dla osób, których pliki pobierane były najczęściej. Choć wielu internautów w związku z tym nigdy nie dostało swoich pieniędzy, użytkownicy zauważyli niedawno, że administratorzy zdecydowali się na przywrócenie funkcji udostępniania plików.

Stan taki nie trwał jednak długo. W ubiegłym tygodniu wiceszef wytwórni filmowej Paramount Pictures skrytykował model działania FileServe, po czym właściciele usługi zdecydowali się na całkowite zablokowanie funkcji dzielenia się plikami. W ostatnich tygodniach ruch na stronie znacznie spadł, a kolejne blokady zdecydowanie nie wróżą zmiany tego trendu.

- Wszelkie udostępnianie zostało zablokowane. Wupload nie jest witryną do dzielenia się plikami - czytamy również w ogłoszeniu konkurencyjnej usługi, z której do niedawna pobierać można było m.in. filmy czy seriale. - Jeśli udostępnisz plik, może on zostać pobrany wyłącznie przez ciebie i nie może być udostępniany nikomu innemu.

Czytaj także: Majątek Dotcoma zatrzymany bezprawnie


Źródło: TorrentFreak
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy