Facebook ocenzurował okładkę Nirvany. Później zmienił zdanie

30-07-2011, 11:55

Fani kultowego albumu wszczęli protesty, po czym administracja witryny przywróciła grafikę na swoje miejsce.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Facebook ma coraz większy wpływ na życie internautów, którzy czasem decydują się nawet nazwać swoje dziecko tak, by uczcić popularność serwisu. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku pojawiających się jak grzyby po deszczu stron fanowskich, które skupiają ludzi o podobnych zainteresowaniach.

>>Czytaj także: Przestępca publikował swoje filmy na Facebooku

Sonda
Facebook powinien uruchomić sprzedaż muzyki w serwisie?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Jak poinformował Guardian, władze Facebooka usunęły z witryny kultową okładkę albumu "Nevermind" zespołu Nirvana. Administratorzy argumentowali, że "witryna nie pozwala na umieszczanie zdjęć związanych z nagością, przemocą oraz korzystaniem z narkotyków".

Okładka albumu przedstawiająca nagie dziecko pływające w basenie za banknotem dolara szybko wróciła jednak do Facebooka. Praca uchodzi za jedną z najgłośniejszych w historii muzyki, a sam album sprzedał się w ponad 30 milionach egzemplarzy.

Autor zdjęcia wykonanego niemal 20 lat temu stwierdził humorystycznie, że "ubrałby bobasa w kąpielówki, gdyby wiedział, że kiedyś powstanie Facebook". Zdziwił się również, że po tylu latach jego kompozycja wciąż wzbudza tyle kontrowersji.

Okładka albumu
fot. - Okładka albumu
Spencer Elden, który znajduje się na zdjęciu, mówi po latach: Sporo ludzi na świecie widziało mojego penisa. Więc to właściwie fajnie. Z okazji 20-lecia wydania albumu "Nevermind" wytwórnia Universal Music planuje jego reedycję, która powinna ukazać się na rynku 27 września.

>>Czytaj także: Facebook blokuje "ukrytą" aplikację dla iPada


Źródło: Guardian


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. geralt


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.