Facebook blokuje kolejne narzędzie do eksportu kontaktów - twórcy zaskoczeni

12-07-2011, 19:11

Społecznościowa witryna Marka Zuckerberga z niechęcią patrzy na rozszerzenia, które umożliwiają pobieranie informacji o użytkownikach. Społecznościowy gigant robi jednak wyjątki.

Choć niedawno twórca Facebooka przyznał, że Google+ jest dowodem na potencjał sieci społecznościowych, Zuckerberg najwyraźniej nie chce ułatwiać zadania konkurencji.

>>Czytaj także: Złośliwe oprogramowanie na Facebooku wykorzystuje popularność rozmów wideo

Sonda
Facebook równo traktuje wszystkich twórców aplikacji?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Nieco ponad tydzień temu Facebook zablokował rozszerzenie, które umożliwiało eksport kontaktów z Facebooka i choć oficjalnie gromadzenie tego typu informacji jest zabronione w regulaminie usługi, deweloperzy zwracają uwagę, że nie wszyscy są traktowani jednakowo.

Ostatnio witryna Zuckerberga zblokowała kolejne narzędzie o nazwie Open-Xchange, jednak tym razem deweloperzy otrzymali szczegółowe informacje na temat tego, dlaczego nie mogą wykorzystywać API. Jak podaje serwis DeepTech, narzędzia "nie mogą wykorzystywać listy znajomych poza aplikacją", jak również "dane użytkowników mogą być używane tylko w kontekście ich użytkowania w aplikacji".

Twórcy Open-Xchange są zdziwieni taką argumentacją. Jak mówią, wykorzystują API wyłącznie do pobierania imienia i nazwiska, a identyczne dane użytkownicy mogą pobrać bez problemu również z menu ustawień Facebooka.

Dodatkowo deweloperzy zapytali administrację Facebooka, czemu inne podmioty traktowane są preferencyjnie. Ich zdaniem Yahoo ma możliwość pobierania z witryny Zuckerberga nie tylko imion i nazwisk, ale również adresów e-mail użytkowników. Facebook na razie nie ustosunkował się do tego zarzutu.

>>Czytaj także: Następnym przystankiem Facebooka będzie usługa muzyczna?


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930