Dziennikarz Guardiana nieumyślnie udostępnił hasło do depesz WikiLeaks

01-09-2011, 10:00

Pomimo wcześniejszych zapewnień o tym, że informacje są należycie strzeżone, WikiLeaks przyznało się do poważnego wycieku.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Na początku tygodnia WikiLeaks zapewniło na Twitterze, że informatorzy organizacji są bezpieczni. Okazuje się jednak, że wcześniejsze doniesienia prasy nie były wymysłem.

>>Czytaj także: Były rzecznik prasowy WikiLeaks skasował tysiące dokumentów

Sonda
Śledzisz informacje publikowane przez WikiLeaks?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

WikiLeaks na swojej stronie poinformowało, że jeden z dziennikarzy Guardiana nieumyślnie ujawnił ściśle tajne hasła do setek tysięcy niepublikowanych wcześniej amerykańskich depesz dyplomatycznych. Informacje o zdarzeniu rozpowszechniały się już od kilku miesięcy, jednak dopiero w ostatnich dniach nasiliły się podejrzenia w stosunku do WikiLeaks.

Demaskatorska witryna przyznała, że materiały zawierają ponad 100 tysięcy tajnych i niezredagowanych depesz, które były częściowo analizowane przez ponad 50 organizacji medialnych oraz tych zajmujących się prawami człowieka. WikiLeaks chciało stworzyć ogromną "bibliotekę Cablegate" przy współpracy z różnymi partnerami. Jak jednak napisał przedstawiciel serwisu: Ta staranna praca została zniszczona poprzez lekkomyślność Guardiana.

Już pod koniec ubiegłego roku Guardian złamał umowę dotyczącą publikacji treści, poważnie naruszając przy tym bezpieczeństwo ludzi związanych z WikiLeaks - poinformował serwis Assange'a. Warto przypomnieć, że na problemy z bezpieczeństwem WikiLeaks zwracał uwagę były rzecznik organizacji, który obecnie prowadzi konkurencyjny projekt OpenLeaks. Na początku tygodnia demaskatorski portal nazwał na Twitterze tego typu oskarżenia "szkodliwymi bzdurami".

>>Czytaj także: Anonymous nawołuje do bojkotowania PayPal


Źródło: WikiLeaks


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.