Do 1,9 Mbps uploadu w sieci Plus

13-02-2008, 15:02

W sieci Plus dostępna jest już technologia HSUPA (ang. High Speed Uplink Packet Access), umożliwiająca znacznie szybsze niż dotychczas wysyłanie danych (ang. upload).

HSUPA jest uzupełnieniem technologii HSDPA (ang. High Speed Downlink Packet Access) i umożliwia wysyłanie danych w kierunku z komputera do sieci z prędkością do 1,9 Mb/s, czyli ponad pięciokrotnie większej od obecnie osiąganej w sieci 3G. HSUPA razem z HSDPA tworzą technologię HSPA (ang. High Speed Packet Access), która w przyszłości będzie oferowała prędkości do 14,4 Mb/s podczas pobierania informacji z sieci.

Technologia HSUPA w sieci Plus dostępna jest aktualnie w miejscach o największym natężeniu pakietowego ruchu danych w Warszawie, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Szczecinie, Koszalinie i Olsztynie. Już wkrótce technologia HSUPA pojawi się w pozostałych miastach, gdzie aktualnie dostępna jest technologia HSDPA.

Modemy obsługujące technologię HSUPA pojawią się w ofercie iPlus w drugiej połowie lutego. Pierwszym z nich będzie modem iPlus ExpressCard Huawei E870 HSPA 7,2, przeznaczony do pracy w laptopach wyposażonych w gniazdo ExpressCard 34/54.


Następny artykuł » zamknij

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Polkomteltag modemytag iPlustag HSUPAtag HSPAtag HSDPA
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy