Część Twoich ulubionych stron nie działa? Może to awaria Nazwa.pl?

27-03-2014, 11:56

Warto wiedzieć, że Nazwa.pl ma poważną awarię i strony hostowane na jej serwerach mogły nie działać. Problemy mogą być odczuwalne jeszcze przez pewien czas.

Już 25 marca Nazwa.pl informowała, że ma awarię serwerów. Oczywiście awarie się zdarzają i początkowo nikogo to nie dziwiło. Ta awaria okazała się poważniejsza i dlatego warto o niej poinformować. Klienci Nazwa.pl z pewnością już wiedzą, ale warto powiadomić też inne osoby, które z powodu awarii mogły utracić dostęp do swoich ulubionych stron.

Problemy jeszcze przez "kilkadziesiąt godzin"

Firma informuje o przebiegu awarii na swoich stronach oraz w mediach społecznościowych. Oto krótkie podsumowanie.

  • 17 godzin temu Nazwa.pl poinformowała, że awaria dotyczy części jej klientów posiadających serwery Active.
  • Awaria jest spowodowana problemami w działaniu macierzy dyskowej, na której składowane są pliki.
  • 12 godzin temu pojawiła się informacja, że mogły nastąpić problemy ze spójnością plików na jednej z macierzy dyskowych. W związku z tym firma postanowiła udostępnić dane z ostatniego dostępnego backupu posiadaczom wszystkich serwerów, których dotyczyły problemy techniczne.
  • Firma podkreśliła, że problemy  nie dotyczą baz danych oraz poczty, a jedynie WWW.
  • 2 godziny temu firma poinformowała, że aktualnie strony działają, ale część klientów może odczuwać spowolnienie w wyświetlaniu się witryn. Z informacji docierających do naszej redakcji wynika jednak, że niektóre strony w ogóle się nie ładują.

- W tym momencie nie jestem w stanie określić dokładnego czasu usunięcia awarii. W naszym serwisie podajemy czas "kilkadziesiąt godzin" i niestety nie jestem na ten moment w stanie podać bardziej szczegółowych informacji. Problem dotyczy części naszych Klientów posiadających hosting - napisał w e-mailu dla Dziennika Internautów Tomasz Zawada z Nazwa.pl.

Pytaliśmy Tomasza Zawadę o skalę problemów tzn. o wskazanie liczby stron, których mogły dotknąć skutki awarii. Odpowiedział nam jedynie, że "problem dotyczy części naszych Klientów posiadających hosting".

Sonda
Czy odczułeś skutki awarii serwerów Nazwa.pl?
  • tak
  • raczej tak
  • raczej nie
  • nie
wyniki  komentarze

"Nie wyłączyliśmy telefonów"

Nazwa.pl zapowiada, że planowane są jeszcze prace na godziny nocne i możliwe są przerwy  w ciągu dnia dla części Klientów. Firma chce podjąć kroki, które przynajmniej w pewnym stopniu zrekompensują klientom straty, jakie mogli ponieść w wyniku awarii.

Ponadto Nazwa.pl zapewnia, że jej telefony nie zostały wyłączone, ale linie zostały przeciążone. Strona firmy nie zniknęła z internetu, ponieważ znajduje się na innym serwerze, niż serwery objęte awarią. 


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930