Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Były wolontariusz Mozilli: Firefox ma problem z błędami

30-08-2011, 11:06

Tysiące błędów w przeglądarce pozostaje niezweryfikowanych, nie mówiąc już o próbie ich załatania.

Firefox oraz Internet Explorer tracą w ostatnich miesiącach udziały na rzecz Chrome, jednak prawdziwe problemy naświetlił dopiero były wolontariusz Mozilli.

>>Czytaj także: Mozilla chce ukryć informację o wersji Firefoksa

Sonda
Mozilla zdoła rozwiązać problem z błędami?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Tyler Downer zrezygnował z tworzenia przeglądarki, gdyż nie podobała mu się polityka związana z poprawianiem błędów. Nowy cykl wydawniczy, w związku z którym kolejne wersje stabilne pojawiają pojawiają się co sześć tygodni, naświetlił dokładniej wszystkie trudności.

Na swoim blogu Downer informuje o ponad 6 tysiącach niezweryfikowanych problemów w Firefoksie, które mogą okazać się błędami. Co więcej 2598 tego typu informacji zgłoszonych przez użytkowników pochodzi z ostatnich 150 dni, zatem od czasu pojawienia się Firefoksa 4, nikt nawet im się nie przyjrzał.

Downer ironicznie skomentował również podziękowania, jakie organizacja wysyła użytkownikom po tym, jak zgłoszą lukę w przeglądarce: Dziękujemy za zgłoszeniem nam błędu. Tak naprawdę nas to nie obchodzi, więc poczekamy pół roku i poprosimy cię o restart, gdy będziesz wiedział, że problem nie został naprawiony. Ale tak czy inaczej dziękujemy.

Pozostaje mieć nadzieję, że odejście jednego z wolontariuszy nie pójdzie na marne i Mozilla postara się w przyszłości rozwiązać problemy. Warto też zauważyć, że według Downera nowy cykl wydawniczy nie musiał wcale powodować trudności, jednak prace nad nim zostały źle przeprowadzone.

>>Czytaj także: Firefox 8 nie zainstaluje rozszerzeń bez wiedzy użytkownika


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: Tyler Downer