Będzie tańszy iPhone w innej obudowie? Apple może nie mieć wyjścia

03-04-2013, 10:27

Nowy model iPhone'a będzie na wiosnę, a jego tańsza wersja z inną obudową może się pojawić w drugiej połowie roku - donosi Wall Street Journal. Firma Apple, jak dotąd, nie chciała mówić o tańszym iPhonie, ale gorsze wyniki finansowe mogą ją do tego zmusić.

To oczywiste, że prędzej czy później musi pojawić się kolejna wersja iPhone'a. Pytanie tylko kiedy i czy będzie to produkt bardziej oryginalny, czy może lekko ulepszony?

Wall Street Journal donosi, że według jego nieoficjalnych źródeł nowy iPhone ma się pojawić w drugim kwartale tego roku. Pod względem rozmiaru i kształtu urządzenie nie ma się różnić od swojego poprzednika.

Źródła WSJ ujawniły dodatkowo, że Apple nadal pracuje nad tańszą wersją iPhone'a dla rynków rozwijających się. Urządzenie może się pojawić w drugiej połowie roku i ma je cechować 4-calowy ekran, inna obudowa i być może inna kolorystyka (zob. WSJ, Apple to Begin iPhone Production This Quarter).

Finanse Apple wymuszą tańszego iPhone'a?

Plotki o tańszym iPhonie pojawiają się od dawna. Już w połowie ubiegłego roku mówiono, że jego produkcja się rozpoczęła. Mówiono też, że iPhone może być tańszy, ale nie mniejszy. Przedstawiciele Apple najpierw nie chcieli komentować sprawy, a na początku tego roku stanowczo zaprzeczyli planom udostępniania tańszego smartfona i rezygnowania z bardziej ekskluzywnego wizerunku Apple. 

Powyższe nie oznacza, że informacje WSJ muszą być złe. Firma Apple mogła zmienić swoje zdanie pod wpływem wyników finansowych, które ostatnio rozczarowują inwestorów i to pomimo bicia rekordów sprzedaży.

zdjęcie
fot. Renato Lorini (lic. CC BY-ND 2.0)

A może jednak zegarek?

Inwestorzy wiedzą, że sukces Apple nie został zbudowany na komputerach biurkowych i tabletach. Ten sukces to przede wszystkim małe urządzenia, niegdyś iPody, a potem iPhone. Małe urządzenia pozwalają na wyższe marże, a więc przekładają się na wyższe zyski, mogą być motorem niezwykłego wzrostu.

Sonda
Czy Apple powinno wypuścić tańszego iPhone?
  • tak
  • nie
wyniki  komentarze

Dla Apple istną maszynką do robienia pieniędzy był i jest iPhone, ale nie da się w nieskończoność zachwycać konsumentów tym smartfonem. Apple prędzej czy później będzie musiała dokonać jakichś wyraźniejszych zmian albo nawet zdecydowanej rewolucji. Udostępnienie tańszego iPhone'a może być czymś takim. Mówi się także o zegarku od Apple, który mógłby być kolejną maszynką do robienia pieniędzy, o ile oczywiście spodoba się konsumentom.

Czytaj także: Google też pracuje nad zegarkiem i to nie jest projekt Google X


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930