Android ma być oddzielony od Motoroli Mobility

28-02-2012, 20:16

Choć mobilny oddział Motoroli wkrótce trafi pod skrzydła wyszukiwarkowego giganta, producent smartfonów nie będzie faworyzowany - zapewnia szef Androida, który ujawnił wiele interesujących informacji na targach Mobile World Congress.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


O tym, że przejęcie Motoroli Mobility przez firmę Google nie będzie oznaczało zmian związanych z tworzeniem Androida, wyszukiwarkowy gigant zapewniał już jakiś czas temu. Andy Rubin po raz kolejny potwierdził takie doniesienia.

Czytaj także: Microsoft składa skargę na Motorolę Mobility

W rozmowie z reporterami na barcelońskich targach Mobile World Congress, Rubin powiedział nawet, że był jednym z inicjatorów pomysłu akwizycji, jednak obecnie "nie ma z nią nic wspólnego". Nawet nie wiem, kto się teraz tym zajmuje - powiedział Rubin szefujący zespołowi rozwijającemu Androida.

Sam pomysł przejęcia Motoroli Mobility wzbudził szereg negatywnych głosów ze strony kluczowych producentów urządzeń z platformą mobilną firmy Google. Rubin przyznał, że był świadom tych "bolesnych konsekwencji", jednak jak zapewnił, wyszukiwarkowy gigant jest "dosłownie oddzielony firewallem" od mobilnego działu Motoroli.

- Nie wiem niczego o ich produktach, nawet niczego nie widziałem - powiedział Rubin. - Będą kontynuowali tworzenie swoich urządzeń z logo Motoroli i będzie się zajmował tym ten sam zespół, co dotychczas. W ubiegłym tygodniu gigant z Mountain View przyznał jednak, że zmieni się dyrektor generalny Motoroli Mobility, którym prawdopodobnie zostanie Dennis Woodside.

Czytaj także: Możecie przejmować Motorolę Mobility


Źródło: The Verge


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.