Akcje Google najdroższe w historii. Ile kosztuje cały wyszukiwarkowy gigant?

20-02-2013, 10:02

Koncern z Mountain View ma za sobą dobry rok. Akcjonariusze mają nadzieję, że przed firmą Google jeszcze ciekawsza przyszłość.

Po raz pierwszy w historii cena akcji Google przekroczyła 800 dolarów. Koncern wciąż jest zdecydowanym liderem na rynku wyszukiwania, a w ostatnich latach udało mu się również zająć silną pozycję na urządzeniach mobilnych dzięki platformie Android.

Cena akcji Google

Ostatnie miesiące były dla Google bardzo udane. Fot. Stooq.pl

Niemal same sukcesy

Walory wyszukiwarkowego giganta nie były rajem dla krótkoterminowych inwestorów. W 2007 roku ich cena zdołała przekroczyć 700 dolarów, po czym istotnie spadła w związku z kryzysem ekonomicznym. Wydaje się jednak, że impuls do wzrostów przyszedł dopiero w 2011 roku, gdy Larry Page powrócił na stanowisko CEO.

Sonda
Android zdoła utrzymać prowadzenie na rynku mobilnym?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

W czasie "panowania" Page'a cena akcji Google wzrosła o 35%. Koncernowi udało się wreszcie przygotować godnego konkurenta dla Facebooka, a mobilna platforma Android instalowana jest na zdecydowanej większości nowych smartfonów.

Warto zauważyć, że cena pojedynczej akcji sama w sobie tak naprawdę niewiele mówi o wartości firmy. Co więcej, w przypadku Google'a olbrzymia wartość jednego waloru tylko utrudnia obracanie akcjami mniejszym inwestorom. Obecnie wartość giełdowa spółki z Mountain View to ponad 260 miliardów dolarów.


Źródło: DI24.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy