Afera taśmowa: ABW żąda nośników od dziennikarzy. Dlaczego to zabawne?

18-06-2014, 14:41

Panowie z ABW pojawili się w redakcji Wprost i zażądali nośników związanych z aferą taśmową. Wiele osób to oburza, ale mnie to śmieszy. Czy oni wierzą, że znajdą jakieś oryginalne nagrania, a może nawet... taśmy?

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Dziennikarz Michał Majewski zamieścił na Twitterze informację o tym, że do redakcji Wprost "weszło trzech Panów z ABW", którzy zażądali wydania nośników. Następnie dziennikarz wyraził opinię, że takie wejście ABW do redakcji to dość dziwna forma działania, która wygląda na próbę wywarcia presji. Dodał też, że redakcja nie wydała żadnych materiałów.

Poniżej wklejamy wpis z Twittera, w którym Majewski zaprezentował pismo, z jakim weszli "panowie z ABW".

Majewski stwierdził też: "Nie mamy 100% pewności, czy wydanie tego nie ułatwi odkrycia źródła, które zastrzegło anonimowość.".

Wiele osób zapewne będzie oburzonych działaniem ABW, tzn. wchodzeniem do redakcji. Z informacji na stronie ABW wynika też, że Agencja przeszukała wytypowane mieszkania w związku z aferą.

Halo! Też mogę mieć nośniki!

Rozumiem, dlaczego to wszystko może oburzać, ale osobiście jestem ubawiony. Dlaczego? Bo osobiście mógłbym w ciągu pół godziny wyprodukować całą masę nośników z nagraniami afery taśmowej! Przecież te nagrania są w internecie, a w dzisiejszych czasach stworzenie dziesiątek czy setek kopii nie jest żadnym problemem. Można też umieścić nagrania w chmurze i przekazywać je w taki sposób. Właściwie to nawet nie możemy być pewni, czy ktoś przekazał jakiś nośnik dziennikarzom Wprost.

Jeśli ABW chce dotrzeć do jakichś "oryginałów nagrań", to niestety będzie to szukaniem igły w stogu siana. ABW jakby zapomniała, że choć mamy nową aferę taśmową, minęły już czasy taśm. Redakcja Wprost mogła też zwyczajnie zgrać nagrania z YouTube, nagrać na płytę i wydać agentom takie nośniki. Niech sobie agenci je badają! Czemu nie?

demot

Sonda
Czy wierzysz, że ABW znajdzie oryginalne nagrania i będą to taśmy?
  • tak
  • nie
  • to nie jest zabawne
wyniki  komentarze

Służby oderwane od rzeczywistości

Warto w tym miejscu zauważyć, że nie tylko ABW jest oderwana od cyfrowej rzeczywistości. Po opublikowaniu wycieków Snowdena władze UK zwróciły się do Guardiana z żądaniem oddania dysków z dokumentami Snowdena. Było w tej sprawie kilka rozmów, aż wreszcie doszło do zniszczenia dysków w obecności przedstawicieli władz. Było to naprawdę piękne przedstawienie, które nie miało żadnego znaczenia, chyba tylko psychologiczne. Wizyta ABW w redakcji Wprost też mogła mieć znaczenie najwyżej psychologiczne. 

Muszę powiedzieć, że będę zaskoczony, jeśli ABW dotrze do oryginałów nagrań. Będę jeszcze bardziej zaskoczony, jeśli ABW naprawdę znajdzie jakieś taśmy.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.