Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

A jednak można reklamować kryptowaluty na Facebooku

27-06-2018, 18:13

Facebook znów zmienia politykę, tym razem w kwestii kryptowalut. W serwisie znów można je reklamować - oczywiście z ograniczeniami. Mogą to robić tylko wybrane firmy, z wyłączeniem promocji pierwszych ofert i opcji binarnych.

Facebook stopniowo wycofuje się z wprowadzonego w styczniu 2018 roku zakazu reklamowania kryptowalut. Jak podkreśla serwis, nie chodzi o zwrot o całkowite zezwolenie na reklamowanie wirtualnych walut, a o "udoskonalenia ogólnego zakazu". W oświadczeniu serwisu można przeczytać, że chodzi o wyświetlanie niektórych reklam przy jednoczesnej trosce o bezpieczeństwo. Nadal nie wolno zatem publikować reklam dotyczących ICO i opcji binarnych.

Reklamy mogą zamieszczać tylko zweryfikowani reklamodawcy.

Facebook podaje, że w razie potrzeby będzie nadal rewidować swoją politykę, jednocześnie badając technologię blockchain. Pozostaje pytanie o przyczynę zmiany frontu. Obok tej najbardziej oczywistej - że Mark Zuckerberg umie liczyć, w tym przewidywać coraz większe możliwości zysku z tychże reklam - niektórzy spekulują, że Facebook planuje stworzyć własną kryptowalutę...

Zobacz, co piszą na ten temat:

TechCrunch, Cryptofacty, CCN, Cryptocurrency Vlog

a także Money.pl (analiza zakazu reklam - materiał z 31 stycznia 2018) i BitHub (o obchodzeniu zakazu - materiał z lutego 2018)


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *