Technologia CNC - najnowsze technologie i maszyny do cięcia i obróbki materiałów

29-01-2020, 17:30

W ofercie firmy Eckert znajdują się maszyny do cięcia wodą, plazmą, tlenem oraz laserem. Wykorzystywane technologie zapewniają wysoki poziom precyzji materiałom i pozwalają uzyskać nienaganne formy. Kompaktowe przecinarki przeznaczone są do wykorzystania w małych i średnich firmach. Ergonomiczne kształty maszyn ułatwiają pracę, a ponadto są użyteczne w wielu średniej wielkości przedsiębiorstwach.

cnc

Różnorodne, innowacyjne technologie cięcia

Wśród najnowszych technologii cięcia rozmaitych materiałów wyróżniamy cięcie strumieniem wody, cięcie plazmą, cięcie laserem oraz tlenem. Na stronie producenta https://www.eckert.com.pl/ znajdziemy szczegółowe opisy poszczególnych technologii cięcia, a także opisy maszyn z dokładnymi parametrami i ich charakterystyką. Dany rodzaj materiału można rozdzielać za pomocą strumienia wody, wiązki lasera, gazu oraz cięcia plazmą.

Precyzyjne cięcie za pomocą strumienia wody oraz szybkie cięcie plazmą

Cięcie hydroabrazywne, czyli rozdzielanie materiału przy użyciu strumienia wody ze ścierniwem lub bez, stosowane jest do wszystkich rodzajów materiałów, m.in. do metalu, szkła i drewna. Warto uwzględnić fakt, że jeśli obrabiany materiał nie może być poddany działaniu wysokiej temperatury, to wówczas cięcie z pomocą strumienia wody jest jedyną dostępną opcją. Natomiast cięcie plazmowe przeznaczone jest do wszystkich materiałów, które są dobrymi przewodnikami prądu. Proces ten polega na stapianiu materiału i wyrzucaniu go ze szczeliny za pomocą silnie skoncentrowanego łuku plazmowego.

Nowoczesne cięcie laserowe oraz cięcie tlenowe

Najnowocześniejsza metoda cięcia to cięcie wykonywane laserem. To proces termicznego rozdzielania materiału, który pozwala na precyzyjną obróbkę różnych rodzajów stali, a także stopów metali nieżelaznych.  Jest to bardzo szybka i jednocześnie dokładna metoda, która stosowana jest obecnie dość powszechnie dzięki niezawodności i szybkiemu wykonaniu. Z kolei cięcie gazowe, realizowane przy użyciu tlenu, rozpoczyna się poprzez rozgrzanie stali do temperatury zapłonu, w konsekwencji czego następuje proces utlenienia i wydmuchania materiału za pomocą tlenu pod wysokim ciśnieniem.

Innowacyjne przecinarki plazmowo- tlenowe

Cięcie materiału za pomocą plazmy zapewnia wysoki stopień precyzji. Warto zwrócić uwagę na niezawodną konstrukcję, nowoczesne podzespoły oraz znakomite rezultaty cięcia. Warto zwrócić uwagę na fakt, że przecinarki plazmowo-tlenowe to innowacyjne maszyny o wysokim stopniu ergonomii, zaprojektowane i stworzone w taki sposób, aby pracowały szybko i sprawnie, a ponadto nie zanieczyszczały środowiska. Agat jest przykładem kompaktowej przecinarki tlenowo-plazmowej, wykorzystywanej do profesjonalnego użycia w niewielkich firmach. Maszyny marki Eckert o nazwie Rubin ECO służą do obróbki materiałów za pomocą plazmy. Z kolei przecinarka Rubin HD zapewnia doskonałą jakość cięcia pozwalając na tworzenie przeróżnych kształtów za pomocą plazmy i tlenu.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag CNC
To warto przeczytać

fot. LeslieAnn

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Serwisy specjalne: