Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Ministerstwo Sprawiedliwości: nowa strona także dla niedowidzących

08-10-2010, 08:00

Baza projektów aktów prawnych, aktualne i przejrzyste bazy teleadresowe sądów powszechnych, tłumaczy przysięgłych, komorników, informacje na temat działalności resortu – wszystko to ma znaleźć się na nowej stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości.

Serwis Ministerstwa Sprawiedliwości - www.ms.gov.pl - ma być udostępniony w nowej wersji w najbliższych dniach. Nie wiadomo dokładnie kiedy, ale w osobnym komunikacie ministerstwo informuje o przerwie technicznej, która nastąpi 11 października (poniedziałek) w godz. 11:00-16:00. 

Ministerstwo obiecuje, że nowy serwis internetowy zapewni obywatelom logiczną i przejrzystą nawigację, czytelne i zrozumiałe hasła oraz elementy umieszczone w stałych miejscach strony. Strona ma być również atrakcyjniejsza dzięki galerii fotografii oraz plików audio-wideo obrazujących bieżące wydarzenia w resorcie.

>>> Czytaj: Niepełnosprawnym będzie łatwiej poruszać się po sieci

Tak może wyglądać nowa strona MS
fot. Ministerstwo Sprawiedliwości - Tak może wyglądać nowa strona MS

Zmodernizowana strona Ministerstwa Sprawiedliwości ma uwzględniać różne rodzaje niepełnosprawności, np. umożliwi wykorzystanie programów czytających dla osób niewidomych i niedowidzących. Pozwoli też na zmianę kontrastu pomiędzy tłem serwisu internetowego a jego zawartością dla programów powiększających.

Wybrane i najistotniejsze zagadnienia zostaną przetłumaczone na trzy języki - angielski, francuski i niemiecki. Aktualnie zamieszczane informacje będzie można śledzić przy pomocy kanałów RSS.

Prace nad modernizacją strony www.ms.gov.pl ruszyły w tym roku w ramach projektu „Ułatwianie dostępu do wymiaru sprawiedliwości”. Jej uruchomienie było jednym z priorytetów resortu umieszczonych w upublicznionym w sierpniu planie działania („Skuteczny wymiar sprawiedliwości – działania Ministerstwa Sprawiedliwości na 500 dni”).

Przy okazji warto przypomnieć, że od czerwca 2010 r. strony internetowe urzędów publicznych powinny być dostępne dla osób niepełnosprawnych. W życie weszła bowiem nowelizacja ustawy o informatyzacji podmiotów realizujących zadania publiczne, która zmienia definicję minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych poprzez uzupełnienie jej o wymóg dostępności publicznych stron internetowych dla osób niepełnosprawnych.

>>> Czytaj: Czy policja ma prawo zastrzegać prawa autorskie na swoich stronach?


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              



Ostatnie artykuły:


fot. Samsung



fot. HONOR