Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Imagine Cup 2009: Trzy polskie drużyny na podium

07-07-2009, 19:46

7 lipca w Kairze ogłoszono wyniki tegorocznych światowych finałów konkursu technologicznego Imagine Cup 2009. Wśród nagrodzonych ponownie znalazły się polskie drużyny.

Nagrodę specjalną ufundowaną przez pierwszą damę Egiptu H. E. Suzanne Mubarak wygrał poznański zespół kAMUflage. Poznaniacy zbudowali system do nauki alfabetu Braile'a ze słuchu: TraMuBraTion (Translate Music to Braile Notation). W finale Polacy pokonali Francję i Egipt.

Ponadto Polacy zdobyli dwa drugie miejsca: w kategorii „MashUp” na podium stanął Monastery of Innovations, a FteamS w kategorii „Interoperacyjność”.

W tegorocznej edycji konkursu zmagali się finaliści wybrani spośród ponad 300 tysięcy studentów z ponad 100 krajów świata. W ogólnoświatowych finałach w Kairze konkurowało ze sobą 444 studentów ze 149 drużyn reprezentujących 124 kraje. Polskę reprezentowało sześć zespołów.

Przyszłoroczne finały Imagine Cup 2010 odbędą się w Polsce.