Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Magazyn Time opublikował największe technologiczne porażki ostatniej dekady. Redakcja tego pisma przyznała produktom firmy Microsoft aż dwa miejsca w czołowej dziesiątce.

Times opublikował listę „Największych Porażek Technologicznych Ostatniego Dziesięciolecia”. Na pierwszym miejscu uplasował się Windows Vista. Na liście znalazły się także produkty cenionych firm oraz marki z gigantycznym kapitałem.

Wprowadzeniu na rynek większości z tych produktów towarzyszyły kosztowne kampanie reklamowe i duże oczekiwania względem zysków osiągniętych z ich sprzedaży. Niestety rzeczywistość okazała się inna - przyniosły one w większości przypadków milionowe straty swoim właścicielom.

Lista największych porażek technicznych kształtuje się następująco:

1. Windows Vista, następca Windows XP, spotkał się w dużą krytyką użytkowników za błędy. Microsoft ogłosił publicznie, że Vista wymaga dalszych prac rozwojowych.

2. Gateway, amerykańska firma komputerowa. Sukces odniosła w latach dziewięćdziesiątych. Jej kres nastąpił w czasie upadku dotcomów, zmuszając do wycofania się z rynków międzynarodowych.

3. HD DVD, format zapisu optycznego danych, opracowany przez firmy Toshiba, NEC i Memory-Tech. Zabezpieczenie HD DVD (AACS) zostało złamane, a kod opublikowany na wielu stronach internetowych i blogach.

4. Vonage, firma oferująca usługi telekomunikacyjne, m.in. funkcje przekierowywania połączeń z telefonu stacjonarnego na aplikację podobną do Skype'a.

5. YouTube, znalazł się na liście przede wszystkim za jego niezyskowność.

6. Sirius XM, amerykański operator radia satelitarnego, obecnie mający wielomiliardowe długi do spłacenia.

7. Microsoft Zune, przenośny odtwarzacz multimedialny, znany także jako Argo. Miał być konkurencją dla iPodów.

8. Palm, czyli palmtop (mały, przenośny komputer osobisty) pracujący pod kontrolą systemu operacyjnego Palm OS. Jego produkcji zaprzestano w 2005 roku.

9. Iridium, system 66 sztucznych satelitów telekomunikacyjnych rozmieszczonych na sześciu orbitach okołoziemskich na wysokości 780 km. Działał niespełna 1 rok - od listopada 1998 do sierpnia 1999. System ponownie ruszył w roku 2001, dzięki wsparciu rządu USA, który ma udziały w firmie Iridium Satellite LLC.

10. Segway, dwuśladowy, dwukołowy elektryczny pojazd, zasilany z wbudowanych akumulatorów, kontrolowany przez komputer pokładowy, który jest odpowiedzialny za utrzymanie pojazdu w stanie równowagi.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: Time za TechCrunch