Picasa 3 dostępna w wersji polskiej

, 23-12-2008, 09:44

Picasa 3 - darmowy program od Google'a do organizowania i edytowania zdjęć – został udostępniony w polskiej wersji językowej. Znalazło się w niej kilka nowych funkcji, takich jak synchronizacja z internetem.

Program Picasa 3 w wersji polskiej można pobrać ze stron Google'a. Jedną z nowości zawartych w tym programie jest opcja synchronizacji z internetem, która oszczędzi każdorazowego przesyłania zdjęć do Albumów Picasa po dokonaniu modyfikacji za pomocą programu Picasa. Po uruchomieniu tej funkcji wszystkie zmiany dokonane przez użytkownika w danym albumie będą automatycznie odzwierciedlone w jego internetowej galerii.

Kolejną nowością jest funkcja retuszowania obrazów, która umożliwia usuwanie brzydkich skaz i poprawienie jakości zdjęć. Poprawie jakości fotografii posłużą także takie funkcje, jak automatyczne usuwanie efektu czerwonych oczu, łatwiejsze przycinanie czy też funkcja dodawania tekstu lub znaków wodnych do zdjęć.

Picasa 3 umożliwia także przechowywanie obrazu wyświetlanego na ekranie. Po naciśnięciu klawisza PrtScn przy otwartym programie Picasa zrzut z ekranu zostanie automatycznie zapisany w folderze Zrzuty ekranu. Aby zaimportować obraz uchwycony przez kamerę internetową, wystarczy kliknąć przycisku Zrzut z kamery internetowej umieszczony na górnym pasku przycisków.

Dodatkowo Picasa 3 daje możliwość łączenia zdjęć, nagrań wideo i muzyki w jeden film w formie multimedialnego pliku Windows Media. Więcej informacji na temat programu można znaleźć w Centrum Pomocy Picasa.


Źródło: Blog Google Polska
Newsletter
Darmowy Newsletter
Więcej takich wiadomości na Twój e-mail!

  

Komentuj na Facebooku
Komentarze
comments powered by Disqus
Komentarze archiwalne    Zobacz wszystkie (7)
To warto przeczytać

fot. MIT  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Kwiecień 2015»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2015 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.