21-10-2008, 12:36

Firma Cisco wprowadziła do użytku publicznego pomieszczenia do wirtualnej komunikacji prowadzonej na żywo, wyposażone w system teleobecności Cisco TelePresence, dostępne na zasadzie płatności za użytkowanie (pay-per-use).

Pomieszczenia z systemem Cisco TelePresence skierowane są do przedsiębiorstw i organizacji, które szukają sposobów na wydłużenie czasu trwania spotkań biznesowych z kluczowymi partnerami, dostawcami i klientami, eliminując jednocześnie  opóźnienia związane z podróżami.

Rozwiązanie Telepresence dostępne dla użytku publicznego jest rezultatem wprowadzenia do użytku ponad 1 000 pomieszczeń, w których zainstalowano system Cisco TelePresence. Systemy znajdują się w ponad 200 organizacjach na całym świecie. Ponadto firma Cisco posiada własne instalacje — niemal 300 pomieszczeń z systemami teleobecności w 40 krajach i 129 miastach.

Cisco TelePresence - systemy teleobecności
fot. Cisco - Cisco TelePresence - systemy teleobecności
Nowe pomieszczenia do użytku publicznego wyposażone w systemy teleobecności firmy Cisco wpłyną na zwiększenie możliwości globalnej współpracy dzięki upowszechnieniu wirtualnej komunikacji prowadzonej na żywo. System można stosować między innymi do obsługi łańcucha dostaw, zdalnych szkoleń, rekrutacji, zarządzania zdarzeniami globalnymi oraz innych czynności, w których osobisty udział pracownika jest kluczowy.

- Cisco TelePresence to technologiczny odpowiednik prywatnego odrzutowca. Ten system zapewnia mi możliwość uczestniczenia w spotkaniach odbywających się w wielu miastach w ciągu jednego dnia. To jest duży krok, dzięki któremu będzie można osiągnąć równowagę pomiędzy pracą i życiem osobistym, a jednocześnie ograniczyć koszty związane z podróżami i zwiększyć wydajność. - twierdzi Geoffrey Moore, autor książki Dealing with Darwin oraz dyrektor firmy konsultingowej TCG Advisors.

Zdaniem Marthina De Beer, wiceprezesa grupy Emerging Technologies w firmie Cisco, publiczna dostępność technologii Cisco TelePresence zapewni większej grupie osób realną teleobecność w czasie rzeczywistym, całkowicie zmieniając sposób globalnej współpracy pomiędzy przedsiębiorstwami i indywidualnymi użytkownikami bez konieczności podróżowania na duże odległości.

Ceny wynajmu mieszczą się w zakresie 299-899 USD za godzinę w zależności od wielkości wybranego pomieszczenia. W jednym pomieszczeniu przewidziano od 1 do 18 miejsc dla uczestników telekonferencji. Listę dostępnych publicznych pomieszczeń wyposażonych w system Cisco TelePresence można znaleźć pod adresem www.ciscotelepresencesuites.com. Pod tym samym adresem można także zarezerwować pomieszczenie na spotkanie.

Dzięki współpracy z firmą Tata Communications, właścicielem sieci hoteli Taj Hotels, firmą Indian Hotels Company Limited, a także Konfederacją Przemysłu Indyjskiego (CII) publiczne pomieszczenia wyposażone w system teleobecności Cisco TelePresence są obecnie dostępne do wynajęcia w hotelach Taj Hotels w Bostonie, Londynie, Bangalore oraz Bombaju. Pomieszczenia wyposażone w system teleobecności można także wynająć w biurach konfederacji CII w Bangalurze, Nowym Delhi, Hyderabadzie oraz Chennai w Indiach.

Firma Tata zamierza otworzyć 100 kolejnych pomieszczeń, między innymi w Nowym Jorku w hotelu Pierre Hotel, do końca roku kalendarzowego 2009. Dodatkowe informacje oraz szczegóły dotyczące lokalizacji można znaleźć pod adresem:

www.tatacommunications.com



Artykuł może zawierać linki partnerów, umożliwiające rozwój serwisu i dostarczanie darmowych treści.

Źródło: Cisco

Partnerzy