Firma Skype ostrzega przed robakiem, który na początku tygodnia zaczął się rozprzestrzeniać za pośrednictwem funkcji rozmowy tekstowej w komunikatorze Skype. Szkodnika da się rozpoznać po charakterystycznych linkach.
Rozprzestrzeniający się przez Skype robak funkcjonuje pod różnymi nazwami. Może być wykrywany przez antywirusy jako Skipi.A , Pykspa.D lub Ramex.A (w zależności od producenta oprogramowania).
Po zainstalowaniu na komputerze szkodnik rozsyła do użytkowników Skype wiadomość zachęcającą odbiorcę do kliknięcia w linki:
Nazwy linków sugerują, iż prowadzą one do obrazka. W rzeczywistości jednak kliknięcie spowoduje, że na ekranie pojawi się okno dialogowe uruchom/zapisz, które będzie prosiło o pozwolenie na zapisanie lub uruchomienie pliku DSC027.SCR. Oczywiście nie należy się na to zgadzać.
Specjaliści zaobserwowali jak do tej pory dwie różne wersje szkodnika. Obydwie po uruchomieniu wyświetlają jedną z tapet dostępnych w systemie Windows, przedstawiającą charakterystyczne bąbelki (Soap Bubbles.bmp).
Jak podaje blog Heartbeat prowadzony przez pracowników Skype, oprogramowanie od firm F-Secure, Kaspersky Lab oraz Symantec zostało już zaktualizowane i może pomóc w usunięciu szkodnika z komputera. Zalecają oni również, aby użytkownicy zawsze korzystali z oprogramowania antywirusowego i aby usunęli szkodnika za jego pomocą.
W Dragon's Den wszystko było wyreżyserowane. Nasz projekt był z góry łatwy do określenia, że nie wiadomo, o co nam chodzi i nie umiemy tego zaprezentować - mówi Dziennikowi Internatów uczestnik Dragon's Den, Ziemowi Gólski, który odpadł z programu, ponieważ nikt nie zrozumiał jego projektu. więcej
Kilka dni temu publikowaliśmy treść listu Radia Wolne Media do ZPAV w sprawie próby pobrania przez pracownika tej instytucji opłat za korzystanie z utworów na licencji Creative Commons. Sprawie przyjrzeliśmy się bliżej, wysyłając do ZPAV-u prośbę o komentarz. Przy okazji zadaliśmy też pytanie, czy ZPAV stara się dotrzeć do producentów, w obronie których pobiera opłaty. więcej
Wydatki związane z przeglądem czy zakupem klimatyzacji lub instalacją rolet można zaliczyć w koszty firmy. Dotyczy to nie tylko samochodów, ale także firmowych lokali. W ten sposób można zaoszczędzić na podatku nawet 1,5 tys. zł. więcej
Od jakiegoś czasu abonenci telewizji satelitarnej n są nękani bardzo uciążliwą reklamą emitowaną zaraz po każdym uruchomieniu dekodera. Reklama ma formę planszy zastępującej właściwy obraz i zachęcającej do skorzystania z oferty wypożyczalni VOD operatora - pisze Czytelnik Dziennika Internautów. więcej