Microsoft zapowiedział wczoraj, że pierwszy Service Pack (zestaw łatek i uaktualnień) dla nowego systemu Windows Vista zostanie wydany w pierwszej połowie 2008 roku. Już za kilka tygodni testowanie SP1 rozpoczną wybrani użytkownicy.
Pierwszy Service Pack dla systemu Windows Vista usunie m. in. problemy kompatybilności z niektórymi kartami graficznymi, monitorami i sterownikami drukarek. Usunięta ma być również usterka, która powodowała, że system przełączony w stan czuwania nie zawsze dało się od razu "wybudzić".
SP1 ma również przyśpieszyć działanie podstawowych funkcji systemu takich jak kopiowanie plików. Poprawione ma być również działanie przeglądarki IE7 poprzez zmniejszenie stopnia zużycia procesora przez ten program. Powinno się to przyczynić do szybszego działania stron korzystających z technologii AJAX.
Kolejna grupa poprawek ma sprawić, że deweloperom programów antywirusowych z firm trzecich łatwiej będzie tworzyć produkty współdziałające z Windows Vista w wersji 64-bit.
Zainstalowanie SP1 będzie wymagało od użytkowników pobrania przez Windows Update 50 MB danych. To mniej niż w przypadku SP2 dla Windows XP, który ważył 100 MB.
Wydanie SP1 to bardzo ważny moment w rozwoju Windowsa Visty, gdyż wiele firm wstrzymuje się z zakupem nowego systemu właśnie do czasu wydania pierwszego Service Packa. Według Microsftu do tej pory sprzedano ok. 60 mln licencji Windows Vista dla użytkowników końcowych oraz 42 mln licencji dla użytkowników biznesowych poprzez program licencji zbiorczych.
W Dragon's Den wszystko było wyreżyserowane. Nasz projekt był z góry łatwy do określenia, że nie wiadomo, o co nam chodzi i nie umiemy tego zaprezentować - mówi Dziennikowi Internatów uczestnik Dragon's Den, Ziemowi Gólski, który odpadł z programu, ponieważ nikt nie zrozumiał jego projektu. więcej
Kilka dni temu publikowaliśmy treść listu Radia Wolne Media do ZPAV w sprawie próby pobrania przez pracownika tej instytucji opłat za korzystanie z utworów na licencji Creative Commons. Sprawie przyjrzeliśmy się bliżej, wysyłając do ZPAV-u prośbę o komentarz. Przy okazji zadaliśmy też pytanie, czy ZPAV stara się dotrzeć do producentów, w obronie których pobiera opłaty. więcej
Przed wyjazdem na zagraniczne wakacje warto otworzyć sobie rachunek walutowy z kartą. Dzięki temu nie musimy zabierać ze sobą dużej ilości waluty w gotówce. Korzystając z takiego rozwiązania, nie potrzebujemy karty kredytowej, aby np. zarezerwować hotel czy wynająć za granicą samochód. Walutę na taki rachunek możemy też tanio kupić w kantorze internetowym. więcej
Od jakiegoś czasu abonenci telewizji satelitarnej n są nękani bardzo uciążliwą reklamą emitowaną zaraz po każdym uruchomieniu dekodera. Reklama ma formę planszy zastępującej właściwy obraz i zachęcającej do skorzystania z oferty wypożyczalni VOD operatora - pisze Czytelnik Dziennika Internautów. więcej