Serwis Google Maps udostępnił nową funkcję, która pozwala na łatwe zamieszczenie interaktywnej mapy na stronie internetowej lub blogu. Nie jest do tego wymagana - jak do tej pory - wiedza na temat programowania.
Na blogach możemy zamieszczać mapy wskazujące określoną lokalizację, spersonalizowane mapy stworzone za pomocą narzędzia MyMaps lub zdjęcia satelitarne wybranych miejsc i obiektów.
Aby to zrobić wystarczy wybrać w serwisie Google Maps określoną lokalizację lub mapę i kliknąć w odsyłacz Link to this page obecny nad mapą po prawej stronie.
Po kliknięciu na link ukażą nam się dwie linijki kodu do wklejenia. Pierwsza z nich (Paste link in email or IM) to bezpośredni link do mapy, który możemy np. przesłać znajomemu w e-mailu (ta funkcja była dostępna już wcześniej). Druga linijka kodu (Paste HTML to embed in website) zawiera właśnie ten kod, który możemy wkleić na stronę internetową lub bloga.
Zamieszczona na blogu mapa jest interaktywna. Użytkownik może ją przesuwać, dokonywać zbliżeń i zmieniać tryby widoku (mapa, zdjęcie satelitarne i widok hybrydowy).
Google proponuje różne sposoby wykorzystania nowych funkcji. Blogerzy mogą jej użyć, aby udokumentować swoje podróże lub aby urozmaicić opisy ciekawych miejsc. Firmy mogą dzięki mapom ułatwić klientom dotarcie do ich siedziby.
W Dragon's Den wszystko było wyreżyserowane. Nasz projekt był z góry łatwy do określenia, że nie wiadomo, o co nam chodzi i nie umiemy tego zaprezentować - mówi Dziennikowi Internatów uczestnik Dragon's Den, Ziemowi Gólski, który odpadł z programu, ponieważ nikt nie zrozumiał jego projektu. więcej
Kilka dni temu publikowaliśmy treść listu Radia Wolne Media do ZPAV w sprawie próby pobrania przez pracownika tej instytucji opłat za korzystanie z utworów na licencji Creative Commons. Sprawie przyjrzeliśmy się bliżej, wysyłając do ZPAV-u prośbę o komentarz. Przy okazji zadaliśmy też pytanie, czy ZPAV stara się dotrzeć do producentów, w obronie których pobiera opłaty. więcej
Przed wyjazdem na zagraniczne wakacje warto otworzyć sobie rachunek walutowy z kartą. Dzięki temu nie musimy zabierać ze sobą dużej ilości waluty w gotówce. Korzystając z takiego rozwiązania, nie potrzebujemy karty kredytowej, aby np. zarezerwować hotel czy wynająć za granicą samochód. Walutę na taki rachunek możemy też tanio kupić w kantorze internetowym. więcej
Od jakiegoś czasu abonenci telewizji satelitarnej n są nękani bardzo uciążliwą reklamą emitowaną zaraz po każdym uruchomieniu dekodera. Reklama ma formę planszy zastępującej właściwy obraz i zachęcającej do skorzystania z oferty wypożyczalni VOD operatora - pisze Czytelnik Dziennika Internautów. więcej