Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Polacy zdominowali Imagine Cup 2007

11-08-2007, 00:54

Microsoft ogłosił oficjalną listę zwycięzców konkursu technologicznego Imagine Cup 2007. Polska zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej wszystkich reprezentowanych krajów pod względem wyników w całym konkursie.

W tegorocznych finałach, które odbyły się w Seulu, w Korei Południowej, wzięło udział 372 studentów z całego świata, w tym 17 z Polski. Polacy, którzy startowali w 7 z 9 rozgrywanych kategorii konkursowych zwyciężyli w 3 z nich.

W kategorii Algorytmy pierwsze miejsce zajął Przemysław Dębiak z Uniwersytetu Warszawskiego, który w ubiegłym roku w Indiach zajął drugie miejsce w tej samej kategorii, a także był finalistą w kategorii Project Hoshimi.

Iwona Bielecka z Wojskowej Akademii Technicznej, zeszłoroczna finalistka w kategorii Project Hoshimi oraz Małgorzata Łopaciuk z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego zwyciężyły w kategorii Fotografia.

W kategorii Film Krótkometrażowy najlepsi natomiast byli Julia Górniewicz z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego i Jacek Barcikowski z Politechniki Poznańskiej. Julia Górniewicz i Jacek Barcikowski reprezentowali Polskę w tej kategorii już po raz trzeci. W finałach zeszłorocznej edycji konkursu, które odbyły się w Indiach, zajęli drugie miejsce na podium.

Także drużyna InPUT z Politechniki Poznańskiej, reprezentująca Polskę w kategorii Projektowanie Oprogramowania, znalazła się wśród sześciu wyróżnionych zespołów, które stworzyły aplikacje o największym potencjale biznesowym.

- Nasza reprezentacja spisała się doskonale w Korei. Jesteśmy dumni z ich wyników. Po raz kolejny udowodniliśmy, że Polska jest prawdziwą kuźnią młodych talentów w zakresie technologii. Jestem przekonany, że jeszcze nie raz usłyszymy o sukcesach Polaków, a tymczasem wielkie gratulacje należą się wygranym w edycji 2007 Imagine Cup - powiedział Karol Wituszyński z polskiego oddziału Microsoft.

Organizatorzy Imagine Cup już przygotowują się do kolejnej edycji turnieju, którego finał będzie miał miejsce w przyszłym roku w Paryżu.