Wytwórnie muzyczne zrzeszone w RIAA poprosiły o umorzenie sprawy, jaką wniosły do sądu przeciwko Patricii Santangelo. Przemysł muzyczny żądał od niej wysokiego odszkodowania, gdyż komputer jej dzieci został wykorzystany do pobierania plików z sieci P2P. Zdaniem prawnika Santangelo umorzenie sprawy jest dowodem na to, że z RIAA da się wygrać.
Mimo korzystnego dla Patricii Santangelo zakończenia sprawy jej prawnik - Jordan Glass - wyraża radość w sposób raczej umiarkowany. Sprawa została umorzona na wniosek powoda i nie został wydany żaden wyrok. Nie wiadomo czy RIAA za jakiś czas nie złoży kolejnego pozwu. Brzmi to absurdalnie, ale prawnicy organizacji nie raz wykazywali sie absurdalną nadgorliwością.
W aktach sądowych przedstawiciel RIAA napisał, że jest pewny, iż jego organizacja nadal mogłaby żądać odszkodowań od pani Santangelo, ale ostatecznie zdecydowała skupić sie na innym procesie, w którym żąda odszkodowań od jej dzieci.
Ten drugi proces został wszczęty w listopadzie br. Mimo, że dzieci pani Santagelo same nie pobierały pirackich plików, to przez prawników organizacji zostały uznane za osoby współuczestniczące w łamaniu prawa. Dwudziestoletnia córka Patricii - Michelle - zdaniem prawników RIAA wiedziała o nagannym procederze pobierania nielegalnych plików i dlatego jest współwinna tego przestępstwa. Brat Michelle - Robert (16 lat) - miał być nawet "wplątany w pobieranie plików".
Kiedy rok temu RIAA wszczęła proces przeciwko Patricii Santangelo, ta okazała zdecydowany opór. Najczęściej podobne procesy kończą się ugodami, gdyż pozwani boją się, że same koszty procesu cywilnego zrujnują ich. Patricia Santagelo podniosła jednak rzucona rękawicę. W zbiórce pieniędzy na drogi proces pomogły osoby związane z obrona wolności internetu. Wielu komentatorów stało na stanowisku, że ta sprawa była pierwszym znaczącym zwycięstwem z RIAA.
Firmy zreszczone w RIAA, które wniosły pozew przeciwko Santangelo to: Elektra Entertainment Group, Virgin Records, UMG Recordings, BMG Music oraz Sony BMG.
Czytelnikom przypominamy, że w RIAA zrzeszone są ponadto takie wytwórnie jak: Warner Bros. Records, Arista Records LLC, Capitol Records, Inc., Atlantic Recording Corporatio, Walt Disney Records i inni...
W Dragon's Den wszystko było wyreżyserowane. Nasz projekt był z góry łatwy do określenia, że nie wiadomo, o co nam chodzi i nie umiemy tego zaprezentować - mówi Dziennikowi Internatów uczestnik Dragon's Den, Ziemowi Gólski, który odpadł z programu, ponieważ nikt nie zrozumiał jego projektu. więcej
Kilka dni temu publikowaliśmy treść listu Radia Wolne Media do ZPAV w sprawie próby pobrania przez pracownika tej instytucji opłat za korzystanie z utworów na licencji Creative Commons. Sprawie przyjrzeliśmy się bliżej, wysyłając do ZPAV-u prośbę o komentarz. Przy okazji zadaliśmy też pytanie, czy ZPAV stara się dotrzeć do producentów, w obronie których pobiera opłaty. więcej
Wydatki związane z przeglądem czy zakupem klimatyzacji lub instalacją rolet można zaliczyć w koszty firmy. Dotyczy to nie tylko samochodów, ale także firmowych lokali. W ten sposób można zaoszczędzić na podatku nawet 1,5 tys. zł. więcej
Od jakiegoś czasu abonenci telewizji satelitarnej n są nękani bardzo uciążliwą reklamą emitowaną zaraz po każdym uruchomieniu dekodera. Reklama ma formę planszy zastępującej właściwy obraz i zachęcającej do skorzystania z oferty wypożyczalni VOD operatora - pisze Czytelnik Dziennika Internautów. więcej