Na oficjalnej stronie dystrybucji Linuksa o nazwie Aurox pojawiła się informacja o zawieszeniu prac prowadzonych nad jej rozwojem: "PROJEKT AUROX ZOSTAŁ ZAWIESZONY" - donosi serwis e-Linux.pl.
Z wpisu na forum Auroksa dowiadujemy się, że projekt został zawieszony od 31 października br. Jeden z użytkowników forum dodaje, iż uzyskał telefoniczne potwierdzenie, że to nie jest to efekt włamania.
Kilka wpisów wcześniej można przeczytać o odejściu z zespołu Auroksa dwóch osób, w tym Jakuba Wojnowskiego, szefa projektu.
Serwis e-Linux sugeruje, że jednym z powodów zawieszenia projektu mogły być zbyt niskie dochody z Auroksa. Inna rozważana możliwość to zbyt małe zainteresowanie tą dystrybucją w porównaniu do innych systemów Linuksa.
Aurox to linuksowy system operacyjny, bazujący na popularnej dystrybucji Fedora Core, rozwijany od 2002 roku. Ostatnia wersja Auroksa oznaczona numerem 12 pojawiła się we wrześniu br.
W ciągu kilku dni mają podobno zostać opublikowane szczegółowe wyjaśnienia.
W Dragon's Den wszystko było wyreżyserowane. Nasz projekt był z góry łatwy do określenia, że nie wiadomo, o co nam chodzi i nie umiemy tego zaprezentować - mówi Dziennikowi Internatów uczestnik Dragon's Den, Ziemowi Gólski, który odpadł z programu, ponieważ nikt nie zrozumiał jego projektu. więcej
Kilka dni temu publikowaliśmy treść listu Radia Wolne Media do ZPAV w sprawie próby pobrania przez pracownika tej instytucji opłat za korzystanie z utworów na licencji Creative Commons. Sprawie przyjrzeliśmy się bliżej, wysyłając do ZPAV-u prośbę o komentarz. Przy okazji zadaliśmy też pytanie, czy ZPAV stara się dotrzeć do producentów, w obronie których pobiera opłaty. więcej
Ochrona, jaką daje interpretacja indywidualna, obowiązuje nawet po doręczeniu zmienionej interpretacji. Niestety nie zawsze oznacza to zwolnienie z obowiązku zapłaty podatku. Tak pełnej ochrony nie uzyskają osoby, które zrealizowały sytuację opisaną we wniosku o wydanie interpretacji jeszcze przed jej doręczeniem. Jednak i one mogą spać spokojniej, gdyż nie grozi im postępowanie karne skarbowe czy konieczność płacenia odsetek za zwłokę. więcej
Od jakiegoś czasu abonenci telewizji satelitarnej n są nękani bardzo uciążliwą reklamą emitowaną zaraz po każdym uruchomieniu dekodera. Reklama ma formę planszy zastępującej właściwy obraz i zachęcającej do skorzystania z oferty wypożyczalni VOD operatora - pisze Czytelnik Dziennika Internautów. więcej