Po raz pierwszy na skalę ogólnokrajową w Polsce, ma się odbyć akcja pt. "Poznaj Linuksa". Jej zorganizowanie planują regionalne grupy użytkowników otwartego systemu przy współpracy z PLUG.
Celem przedsięwzięcia jest przybliżenie systemu spod znaku Pingwina osobom, które dotychczas nie miały z nim kontaktu. Każda lokalna grupa użytkowników ma zorganizować i przeprowadzić "na swoim podwórku" kilkugodzinny cykl prezentacji wprowadzających w arkana systemu.
Akcja ma się odbyć 25 marca bieżącego roku. Pomysł jej zorganizowania wyszedł ze szczecińskiego SzLUUG-u, który podobne akcje regionalne ma już za sobą. Ze Szczecina akcję koordynuje Łukasz "Casa" Klimek.
Na chwilę obecną udział zadeklarowały: Śląsk, Bydgoszcz, Częstochowa i Koszalin. W związku z akcją organizatorzy wspólnie poszukują wykładowców oraz sponsorów. Swoją chęć pomocy można zgłaszać do koordynatora akcji wysyłając e-mail na adres: casa (at) szluug.org.
Organizatorzy zapraszają do udziału pozostałe, działające na terenie kraju, formalne i nieformalne grupy użytkowników Uniksa i GNU/Linuksa. Sprawy organizacyjne są na bieżąco omawiane na liście dyskusyjnej PLUG.
W Dragon's Den wszystko było wyreżyserowane. Nasz projekt był z góry łatwy do określenia, że nie wiadomo, o co nam chodzi i nie umiemy tego zaprezentować - mówi Dziennikowi Internatów uczestnik Dragon's Den, Ziemowi Gólski, który odpadł z programu, ponieważ nikt nie zrozumiał jego projektu. więcej
Kilka dni temu publikowaliśmy treść listu Radia Wolne Media do ZPAV w sprawie próby pobrania przez pracownika tej instytucji opłat za korzystanie z utworów na licencji Creative Commons. Sprawie przyjrzeliśmy się bliżej, wysyłając do ZPAV-u prośbę o komentarz. Przy okazji zadaliśmy też pytanie, czy ZPAV stara się dotrzeć do producentów, w obronie których pobiera opłaty. więcej
Ochrona, jaką daje interpretacja indywidualna, obowiązuje nawet po doręczeniu zmienionej interpretacji. Niestety nie zawsze oznacza to zwolnienie z obowiązku zapłaty podatku. Tak pełnej ochrony nie uzyskają osoby, które zrealizowały sytuację opisaną we wniosku o wydanie interpretacji jeszcze przed jej doręczeniem. Jednak i one mogą spać spokojniej, gdyż nie grozi im postępowanie karne skarbowe czy konieczność płacenia odsetek za zwłokę. więcej
Od jakiegoś czasu abonenci telewizji satelitarnej n są nękani bardzo uciążliwą reklamą emitowaną zaraz po każdym uruchomieniu dekodera. Reklama ma formę planszy zastępującej właściwy obraz i zachęcającej do skorzystania z oferty wypożyczalni VOD operatora - pisze Czytelnik Dziennika Internautów. więcej