W najbliższą niedzielę, w telewizji interaktywnej ITTV, będziemy mogli oglądać transmisję z finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Lublinie. Dodatkowo zostaną uruchomione serwisy dla telefonów komórkowych i wideoczat, który pozwoli wszystkim na aktywny udział w finale.
Transmisja finału w ITTV będzie trwała przez cały dzień.
Serwis informacyjny zbudowano specjalnie na potrzeby WOŚP wspólnie z FastSMS.net. Każdy posiadacz aparatu z wbudowaną i aktywną pakietową transmisja danych będzie mógł czatować, obserwować co się dzieje w lubelskim studio TVP3 i w plenerze oraz śledzić stale aktualizowane kwoty zebranych pieniędzy.
Dzięki taryfikacji przetwarzanych danych a nie czasu połączenia daje to szczególnie wolontariuszom możliwość bycia w ciągłym kontakcie ze sztabami w Lublinie i Warszawie.
W lubelskim studio TVP3 równolegle do transmisji strumieniowej zostanie uruchomiony wideoczat, który umożliwi internautom w pełni interaktywny udział w imprezie. Wykorzystana do tego celu Kamera SmileCam i oprogramowanie ezWebCam21 zostały przekazane przez ZIP International z siedzibą w USA na internetową aukcję WOŚP.
W Dragon's Den wszystko było wyreżyserowane. Nasz projekt był z góry łatwy do określenia, że nie wiadomo, o co nam chodzi i nie umiemy tego zaprezentować - mówi Dziennikowi Internatów uczestnik Dragon's Den, Ziemowi Gólski, który odpadł z programu, ponieważ nikt nie zrozumiał jego projektu. więcej
Kilka dni temu publikowaliśmy treść listu Radia Wolne Media do ZPAV w sprawie próby pobrania przez pracownika tej instytucji opłat za korzystanie z utworów na licencji Creative Commons. Sprawie przyjrzeliśmy się bliżej, wysyłając do ZPAV-u prośbę o komentarz. Przy okazji zadaliśmy też pytanie, czy ZPAV stara się dotrzeć do producentów, w obronie których pobiera opłaty. więcej
Ochrona, jaką daje interpretacja indywidualna, obowiązuje nawet po doręczeniu zmienionej interpretacji. Niestety nie zawsze oznacza to zwolnienie z obowiązku zapłaty podatku. Tak pełnej ochrony nie uzyskają osoby, które zrealizowały sytuację opisaną we wniosku o wydanie interpretacji jeszcze przed jej doręczeniem. Jednak i one mogą spać spokojniej, gdyż nie grozi im postępowanie karne skarbowe czy konieczność płacenia odsetek za zwłokę. więcej
Od jakiegoś czasu abonenci telewizji satelitarnej n są nękani bardzo uciążliwą reklamą emitowaną zaraz po każdym uruchomieniu dekodera. Reklama ma formę planszy zastępującej właściwy obraz i zachęcającej do skorzystania z oferty wypożyczalni VOD operatora - pisze Czytelnik Dziennika Internautów. więcej