Praktyki i staż w Dzienniku Internautów

Dziennik Internautów (DI) to jeden z najstarszych, niezależnych tytułów w polskiej branży mediów internetowych oraz IT - działamy na rynku od 1998 roku (do 2001 jako WebExpress). Co miesiąc nasze artykuły czyta ponad 240 tys. użytkowników internetu.

W DI pokazujemy, jak technologia wpływa na ludzi, prawo, politykę, biznes i kulturę. Edukujemy i pomagamy, odkrywamy piękno sieci WWW, ale także bezwzględnie piętnujemy internetowych oszustów.

Nie ścigamy się ani na ilość, ani na szybkość przekazywanych informacji. Celujemy przede wszystkim w rzetelność, niezależność w poruszaniu trudnych tematów oraz podążanie z duchem czasów. Jeśli podoba Ci się taki styl pracy i chcesz być częścia naszego zespołu, to właśnie...

Poszukujemy:

kandydatów na redaktorów - stażystów oraz praktykantów, którzy chcieliby poznać kulisy działania serwisu, nauczyć się internetowego dziennikarstwa od wieloletnich praktyków oraz na bieżąco wykorzystywać zdobytą wiedzę.

Wymagania:

  • nienaganna polszczyzna i lekkie pióro,
  • dociekliwość i upór w pozyskiwaniu informacji,
  • szybkie przyswajanie nowej wiedzy,
  • umiejętność pracy pod presją czasu oraz wymagającego przełożonego,
  • dobra znajomość języka angielskiego lub niemieckiego,
  • biegłość w korzystaniu z mediów społecznościowych,
  • możliwość do wykonywania pracy zdalnie (własny komputer, stały dostęp do internetu),
  • odwaga, otwartość na wyzwania, krytykę i kontakty z ludźmi,
  • zamiłowanie do zgłębiania wpływu technologii na ludzi, prawo, biznes oraz politykę.

Zakres obowiązków jako redaktor stażysta DI:

  • opracowywanie artykułów, przeprowadzanie wywiadów,
  • praca w terenie - uczestnictwo w konferencjach prasowych, kontakt z bohaterami artykułów, urzędnikami i przedstawicielami różnych firm,
  • poszukiwanie tematów i praca nad planem wydawniczym,
  • uczestnictwo w kolegiach redakcyjnych,
  • komunikacja z Czytelnikami w serwisie i w social media,
  • animacja i moderacja forum oraz komentarzy pod artykułami,
  • pomoc przy organizacji oraz prowadzeniu wydarzeń i szkoleń.

W DI czeka na Ciebie:

  • warsztat podnoszący Twoje kwalifikacje zawodowe,
  • wsparcie i bieżąca pomoc doświadczonych redaktorów,
  • różnorodna praca, stwarzająca możliwości rozwoju i uczestniczenia w wielu projektach,
  • całkiem sporo emocji.

Po pomyślnym zakończeniu stażu lub praktyk istnieje możliwość zatrudnienia w redakcji.

Czas trwania płatnego stażu: od 6 do 12 miesięcy. Staże są odpłatne.

Czas trwania praktyk: 1 do 3 miesięcy. Praktyki z zasady są bezpłatne. W przypadku zadowolenia wydawcy z pracy praktykanta możliwe przyznanie nagrody pieniężnej.

Jeśli spełniasz powyższe warunki i jesteś zainteresowana(y) stażem prześlij pod adres kg@di24.pl wiadomość zatytułowaną "Staż", a w niej:

  1. krótkie info o sobie wraz z uzasadnieniem, w czym jesteś dobra(y) i co możesz wnieść do naszego zespołu,
  2. trzy samodzielnie napisane artykuły o objętości od 3000 do 10000 znaków. Pod artykułem podaj informację o wykorzystanych w tekstach źródłach oraz ile czasu zabrało ci przygotowanie każdego materiału (włącznie z przeszukaniem źródeł).

Jeśli zgłaszasz się na praktyki, wyślij podobnego e-maila z tytułem "Praktyki". W przypadku praktyk można zgłaszać się w dowolnej chwili.

W CV prosimy o dodanie poniższej klauzuli:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych, w rozumieniu ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz. U. 2002 r. Nr 101 poz. 926, z późn. zm.).

Dane te będą przetwarzane przez Dziennik Internautów Sp. z o.o. w celu realizacji procesu rekrutacji oraz ewentualnego zawarcia i wykonania umowy.

*Dziennik Internautów działa nieprzerwanie od 1998 roku. Od 2003 roku jako zarejestrowany tytuł prasowy pod poz. 227 w Krajowym Rejestrze Dzienników i Czasopism. Od 2009 roku Dziennik Internautów jest w grupie medialnej INFOR Biznes, wśród takich tytułów jak Gazeta Prawna, Dziennik.pl czy Forsal.pl.

Jak czytać DI?