Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Praca, staż, praktyki w Dzienniku Internautów

Dziennik Internautów (DI) to jeden z najstarszych polskich internetowych serwisów informacyjnych - działamy na rynku od 1998 roku jako WebExpress, a od 2001 roku już jako Dziennik Internautów. Co miesiąc nasze artykuły czyta ponad 100 tys. użytkowników internetu.

W DI pokazujemy, jak technologia wpływa na ludzi, prawo, politykę, biznes i kulturę. Edukujemy i pomagamy, odkrywamy piękno sieci WWW, ale także bezwzględnie piętnujemy internetowych oszustów.

Nie ścigamy się ani na ilość, ani na szybkość przekazywanych informacji. Celujemy przede wszystkim w rzetelność, niezależność w poruszaniu trudnych tematów oraz podążanie z duchem czasów.

Oferujemy pracę dla:

redaktorów i mediaworkerów.

W redakcji istnieje także możliwość odbycia stażu lub praktyki.

Wymagania:

  • bardzo dobra polszczyzna i lekkie pióro,
  • dociekliwość i upór w pozyskiwaniu informacji,
  • szybkie przyswajanie nowej wiedzy,
  • dobra znajomość języka angielskiego lub niemieckiego,
  • biegłość w korzystaniu z mediów społecznościowych,
  • możliwość do wykonywania pracy zdalnie (własny komputer, stały dostęp do internetu).

Zakres obowiązków jako redaktor DI:

  • poszukiwanie tematów, opracowywanie i publikacja artykułów, przeprowadzanie wywiadów,
  • uczestnictwo w konferencjach prasowych,
  • komunikacja z Czytelnikami w serwisie i w social media.

W DI czeka na Ciebie:

  • warsztat podnoszący Twoje kwalifikacje zawodowe,
  • wsparcie i bieżąca pomoc doświadczonych redaktorów,
  • różnorodna praca, stwarzająca możliwości rozwoju i uczestniczenia w wielu projektach.

Czas trwania stażu lub praktyki: od 1 do 6 miesięcy. Staż jest odpłatny. Wynagrodzenie za staż ustalane jest indywidualnie, zależnie od charakteru współpracy. Praktyki są bezpłatne.

W przypadku zainteresowania współpracą z DI prześlij pod adres kg@di24.pl maila zawierającego:

  1. CV*, informację o Twoich umiejętnościach, zdolnościach i zainteresowaniach oraz krótkie uzasadnienie dlaczego chcesz tutaj pracować.
  2. trzy samodzielnie napisane artykuły o objętości od 3000 do 10000 znaków. Pod artykułem podaj informację o wykorzystanych w tekstach źródłach.

*W CV prosimy o dodanie poniższej klauzuli:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych, w rozumieniu ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz. U. 2002 r. Nr 101 poz. 926, z późn. zm.).

Dane te będą przetwarzane przez Dziennik Internautów Sp. z o.o. w celu realizacji procesu rekrutacji oraz ewentualnego zawarcia i wykonania umowy.