Google przeanalizuje również zdjęcia zrobione smartfonem

15-09-2011, 10:07

Wyszukwarkowy gigant zaprezentował nowości w Google Goggles, z których jednak nie będą musieli korzystać wszyscy użytkownicy.

Na swoim blogu Google poinformował o udostępnieniu aplikacji Google Goggles w wersji 1.6. Narzędzie umożliwia rozpoznawanie obiektów na podstawie ich zdjęcia, ale z jego pomocą rozwiążemy również sudoku.

Czytaj także: Facebook umożliwi śledzenie kont podobnie jak Google+

Sonda
Robisz zdjęcia swoim smartfonem?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Nowa wersja aplikacji to przede wszystkim funkcja rozpoznawania miejsc na podstawie zdjęć wykonanych przez narzędzie Kamera dostępne w Androidzie. Po sfotografowaniu interesującego obiektu podczas wycieczki wyszukiwarkowy gigant będzie się starał zaprezentować nam dodatkowe informacje na jego temat.

Rozwiązanie nie jest jednak wolne od wad, dlatego funkcja rozpoznawania zdjęć z aparatu jest domyślnie wyłączona. Jak łatwo się domyślić, by Google mógł wskazać szczegóły dotyczące danego obrazka, najpierw musi go przesłać do swoich serwerów. Automatyczne przekazywanie zdjęć do usług wyszukiwarkowego giganta może mieć także istotny wpływ na zwiększenie mobilnego transferu plików, który nierzadko jest bardzo drogi.

Google Goggles w wersji 1.6
fot. - Google Goggles w wersji 1.6
Warto przypomnieć, że Goggles mają również konkurencję, która wywodzi się z Polski. Narzędzie SaveUp, z którego twórcami rozmawialiśmy niedawno, umożliwia łatwe kupowanie książek czy gier na podstawie ich zdjęć zrobionych smartfonem.

Google Goggles w nowej wersji można pobrać za darmo z Android Marketu.

Czytaj także: Google zainwestował w farmę świń


Źródło: Google Mobile
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Listopad 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930