Analityk TeleTrade opinie o Kryptowalucie: Nie taki Bitcoin straszny jak go malują

26-10-2017, 21:16

W poniższym artykule postaramy się pokazać świat kryptowalut oraz TeleTrade opinie o Bitcoinie.

W poniższym artykule postaramy się pokazać świat kryptowalut oraz TeleTrade opinie o Bitcoinie.
Prognozy Bitcoina na globalnych rynkach finansowych codziennie stają się coraz bardziej obiecujące.

Bitcoin – jeśli chcemy dokładnie zrozumieć, czym właściwie jest, musimy zerwać z tradycyjnym myśleniem o pieniądzu, który nosimy w portfelu lub gromadzimy na koncie. O możliwościach i popularności tej kryptowaluty może świadczyć to, że w wielu krajach bitcoin został już uznany za oficjalnie respektowaną walutę.

Wspólnie z ekspertem Grupy TeleTrade podsumowujemy najważniejsze informacje o Bitcoinach.

 

Co to jest bitcoin?


TeleTrade opinie Bitcoin

Za twórców bitcoin uważa się osoby związane z branżą programową i światem ekonomii, które ukrywają się pod wspólnym pseudonimem Satoshi Nakamoto. Pomijając tajemniczą postać twórcy (lub twórców), stworzeniu tego rodzaju pieniądza, przyświecała idea wyeliminowania z procesów finansowych instytucji zewnętrznych, na przykład banku. Skąd taki pomysł? Pojawienie się tej kryptowaluty jest następstwem rozwoju sieci internetowej i zwiększenia do niej dostępu przez społeczeństwo, a także chęci uniezależnienia się od instytucji finansowych. Ciekawostką jest, że w przypadku bitcoinów nie ma szans na „dorobienie pieniędzy", które może w konsekwencji prowadzić do inflacji. Społeczność bitcoinowa umówiła się bowiem na to, że w obiegu może być maksymalnie 21 milionów bitcoinów. W opinii ekspertów z firmy TeleTrade Polska to sprawia, że waluta zyskuje na popularności i wartości.

Gdzie gromadzi się bitcoiny?

W przypadku tradycyjnego pieniądza, środki finansowe mogą mieć formę rzeczywistą, gdy składamy pieniądze „na kupce", lub wirtualną, gdy nasze środki ulokowane są na koncie bankowym. W przypadku bitcoinów jest podobnie – z tą różnicą, że kryptowaluta gromadzona jest w portfelu wirtualnym, oznaczonym kodem (blockchain). By go utworzyć, wystarczy skorzystać z wielu dostępnych w Internecie aplikacji. Wszystkie działają w bardzo podobny sposób, przypisując do każdego portfela klucz publiczny – jest to nic innego jak identyfikator konkretnego właściciela bitcoinów. W dużym uproszczeniu można to przyrównać do numeru klienta konta bankowego.

Klucz publiczny umożliwia weryfikację liczby bitcoinów będących w dyspozycji właściciela konta. Ponadto każdy właściciel portfela otrzymuje kod prywatny, który ma służyć do realizacji przelewów – ta operacja z kolei funkcjonuje na zasadzie kodów potwierdzających płatność w systemie bankowości elektronicznej. Co ważne, tworząc wirtualny portfel, nie udostępniamy żadnych danych osobowych – pozwala to zachować pełną anonimowość w sieci.

CZY WIESZ, ŻE…
Bitcoin zadebiutował 17 sierpnia 2010 z ceną 0,063 USD/BTC. Na początku kwietnia 2013 kurs osiągnął 266 USD/BTC, ale pod koniec listopada 2013 było to już 1200 USD/BTC. W październiku 2017 cena bitcoina osiągnęła rekordowy poziom 6100 USD/BTC.


Skąd wziąć bitcoiny?

Bitcoiny można nabyć na kilka sposobów. Najprościej kupić je w specjalnych kantorach internetowych – są dostępne we wszystkich popularnych walutach. Takie rozwiązanie gwarantuje bezpieczeństwo transakcji. Innym sposobem jest zakup bitcoinów na giełdzie. Wystarczy się zarejestrować, podając swoje dane, zasilić konto i zacząć grać na giełdzie. Jak to działa? Osoba zainteresowana kupnem kryptowaluty podaje maksymalną cenę za jedną jednostkę bitcoina i czeka na zgłoszenie się właścicieli wirtualnego pieniądza.

Górnicy i kopalnie

Ostatniej metodzie pozyskiwania bitcoinów należy poświęcić nieco więcej uwagi. Nazywa się ją kopaniem bitcoinów – dlatego też osobom trudniącym się tym zajęciem, przypisuje się miano górników. Nie każdy może nim zostać, ponieważ w celu wydobycia kryptowaluty używa się specjalistycznego sprzętu komputerowego, który możliwościami wielokrotnie przewyższa sprzęt najlepszych graczy komputerowych. O co w tym chodzi? Kopanie bitcoinów, a więc ich odnajdywanie, polega na rozwiązywaniu problemów matematycznych za pomocą specjalnych urządzeń obliczeniowych. Im więcej takich problemów zostało rozwiązanych, tym większy jest zasób portfela wirtualnego. Problemem jest jednak to, na jakim sprzęcie chcemy pracować. W tym przypadku niezbędna jest duża moc obliczeniowa, gwarantowana przez odpowiednio wydajne procesory i karty graficzne.

 

CZY WIESZ, ŻE…

Kopalnie bitcoinów stały się sposobem na zażegnanie kryzysu hiperinflacji w Wenezueli, gdzie za zwykłego BigMaca trzeba było zapłacić równowartość miesięcznej pensji. To właśnie w Wenezueli zaczęto stosować bitcoiny jako alternatywę dla tradycyjnego systemu płatniczego, a swoje wirtualne pieniądze obywatele tego kraju nabywają właśnie za pośrednictwem kopania bitcoinów. Wenezuelscy górnicy miesięcznie mogą na transakcjach zarabiać nawet 500$, co swobodnie zaspokaja podstawowe potrzeby wielu rodzin.


W czym bitcoin jest lepszy od tradycyjnego banknotu?

Jeśli chcemy dokonać przelewu za zakup z tradycyjnego konta bankowego i tradycyjnymi pieniędzmi, to w dzisiejszych czasach, jest to możliwe w sposób szybki i prosty. Po wysłaniu środków finansowych bank odejmuje tę kwotę ze środków na naszym koncie i przepisuje je do konta osoby docelowej. Oczywistą wadą takiej transakcji są prowizje, czyli opłaty, które pobiera bank za wykonanie takiej usługi.

Bitcoin jest odpowiedzią na te bolączki. Dzięki uczestnictwu w tym systemie możemy w bardzo krótkim czasie przekazać środki do dowolnego miejsca na świecie, gdzie będzie połączenie z globalną siecią, bez obaw o prowizje i bez pośrednictwa zewnętrznych instytucji. Bitcoin to waluta nie do podrobienia, ponieważ pozbawiona jest czynnika ludzkiego, a wszystkie transakcje odbywają się wedle ustalonych z góry zasad, które zostały przyjęte przez większość użytkowników bitcoinowego społeczeństwa. Ponadto w tym systemie wszystkie operacje są całkowicie jawne, ale nie ujawnia się informacji, kto ich dokonał i do kogo personalnie należą bitcoiny. Każda osoba, która tworzy konto, posiada do niego unikatowy klucz. System bitcoin gwarantuje więc znacznie większą niezależność i anonimowość.

TeleTrade opinie Bitcoin

Jak bitcoin przyjmowany jest na świecie? Ekspert z firmy TeleTrade opinie na tę kwestię

Opinie na temat bitcoinów są mocno podzielone. Niektórzy uważają, że bitcoiny to przyszłość finansów i mogą zrewolucjonizować bankowość. Dla takich osób ważne jest to, że wirtualny pieniądz chroniony jest przez protokół i społeczeństwo bitcoinowe. Ten rodzaj pieniądza, wbrew czarnym scenariuszom, cieszy się na tyle dużą popularnością, że w wielu krajach uruchomiono bankomaty bitcoin, a wielką ich zaletą jest to, że nie trzeba posiadać żadnego konta do ich obsługi. Za bitcoiny można kupić mieszkanie w Dubaju lub opłacić nimi obywatelstwo na wyspie Vanuatu.

Gospodarki innych, większych państw, takich jak Japonia, są na tyle stabilne i niezależne, że udźwigną współistnienie bitcoin i zwykłej waluty.

A jak jest w Polskich warunkach gospodarczych? Czy w Polsce możliwe będzie wprowadzenie takiego rozwiązania? Zapytaliśmy o opinie eksperta Grupy TeleTrade, Pana Zbigniewa Grutkowskiego: „Niestety na chwilę obecną brakuje powszechnie obowiązującej, legalnej definicji waluty wirtualnej – zarówno w prawie międzynarodowym, jak i krajowym. Ministerstwo Cyfryzacji realizuje program „Od papierowej do cyfrowej Polski", do tej pory zostało przeprowadzonych kilka spotkań poświęconych technologii Blockchain ze strony Ministerstwa Cyfryzacji – aktualnie ani Ministerstwo Cyfryzacji, ani Ministerstwo Finansów nie potwierdziło żadnych prac związanych z wprowadzeniem definicji waluty wirtualnej w polskim prawie".

Mimo tego, że w Polsce nie uznaje się formalnie bitcoin za walutę, to jednak nie zwalnia to podatników używających kryptowaluty z płacenia podatków.

Jak zatem widać, przed polskimi użytkownikami kryptowaluty bitcoin jeszcze długa droga do swobodnego korzystania z takiej formy finansowej. Warto jednak trzymać kciuki i mieć nadzieję, że doczekamy się szczęśliwego zakończenia.

 


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Styczeń 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Serwisy specjalne: