Zwolennicy innowacji odwiedzili Wrocław

PATRONAT MEDIALNY 01-03-2012, 10:41

Co łączy Agatę Wilam - Prezes Uniwersytetu Dzieci, Andrzeja Grzybowskiego z Kreatywnej Szkoły oraz Aleksandra Sierżegę – Prezesa Zarządu Interklasy? Wszyscy spotkali się 23 lutego 2012 we Wrocławiu. Ale nie było to towarzyskie spotkanie trzech pasjonatów nowoczesnej edukacji. Tego dnia, tym razem w stolicy Dolnego Śląska, odbyła się kolejna edycja cyklu spotkań o tematyce nowoczesnej edukacji, czyli EduCamp 2012.

EduCamp Wrocław 2012
fot. - EduCamp Wrocław 2012
Dla tych, którzy jeszcze do tej pory nie słyszeli o EduCampie – nadrabiamy zaległości. EduCamp to ciąg spotkań osobowości powiązanych z edukacją, nauką, innowacyjnymi projektami i nowymi mediami. Przybywają do jednego miejsca, aby generować pomysły oraz dzielić się i dyskutować na temat aktualnych działań rozwoju branży edukacyjnej w Polsce. Pasjonaci nowoczesnych rozwiązań w dziedzinie nauki mają jeden, wspólny cel – zmienić wymiar polskiej edukacji i nadać jej multimedialny oraz interaktywny charakter, który sprzyja przyswajaniu wiedzy.

EduCamp Wrocław 2012
fot. - EduCamp Wrocław 2012
Wrocław - nowe miasto e-edukacji

Warszawa, Kraków, Łódź. Te miasta zaznały już powiewu nowych pomysłów edukacyjnych. 2012 rok zainaugurował wiatr nowoczesnych idei, który dotarł tym razem do Wrocławia. Organizatorami wrocławskiej edycji EduCamp była firma FunEnglish.pl sp. z o.o. we współpracy z Piotrem Peszko, właścicielem bloga edukacyjnego blog.2edu.pl i fanem e-learningu.

EduCamp Wrocław 2012
fot. - EduCamp Wrocław 2012
Konferencja EduCamp ma ustalony i stały harmonogram. Składa się z tematycznej sesji, czyli 10-minutowych prezentacji projektów, dyskusji panelowej przybyłych gości i grona ekspertów oraz części nieformalnej. Całość części oficjalnej odbywała się w budynku Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych na wrocławskich Krzykach. Prelekcje wygłosili m.in. Krzysztof Wojewodzic (firma FunEnglish.pl), Kinga Świtała-Jeleń (Humanitarium) oraz Małgorzata Dąbrowska (Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego).

EduCamp Wrocław 2012
fot. - EduCamp Wrocław 2012
W ramach EduCampu prowadzone były również szkolenia, który odbywały się od 12:00 do 15:30. Swoimi warsztatami zainteresowali uczestników m.in. Tomasz Kocot (Education Media House), Mateusz Pośpieszny (firma FunEnglish.pl) oraz Monika Piasecka (Ututi.com). Poruszane były takie tematy, jak kreatywność czy użyteczność multimedialnych podręczników. Ciekawym pomysłem okazało się zaangażowanie gimnazjalistów w przygotowanie szkoleń. Uczniowie Gimnazjum nr 14 w Gliwicach pokazali zebranym, jak korzystać z programu Prezi.

EduCamp Wrocław 2012
fot. - EduCamp Wrocław 2012
Konferencja to nie tylko prelekcje i warsztaty

Szacuje się, że w całym czwartkowym wydarzeniu wzięło udział 130 osób. Uczestnicy konferencji zostali ugoszczeni poczęstunkiem, a na koniec każdy z nich otrzymał certyfikat, który potwierdzał obecność na EduCampie. Po zakończeniu części oficjalnej zaproszeni goście spędzili czas w siedzibie firmy FunEnglish.pl sp. z.o.o., gdzie mogli podzielić się wrażeniami ze spotkania oraz bliżej się poznać. Wspaniała atmosfera przedłużyła pobyt, a ostatni przybysze wyszli z biura firmy o 1:30.

EduCamp Wrocław 2012
fot. - EduCamp Wrocław 2012
To kiedy kolejna edycja EduCamp?

5. edycja konferencji EduCamp niestety już za nami. Organizatorzy dziękują za przybycie wszystkim sponsorom, gościom, prelegentom oraz uczestnikom: Mamy nadzieje, że Wrocław na stałe zagościł na mapie miast zaangażowanych w rozwój polskiej edukacji. Już teraz zapraszamy na kolejną edycje. Nie wiemy jeszcze, gdzie i kiedy się odbędzie. Ale jedno jest pewne – nie zabraknie tam FunEnglish.pl sp. z o.o.

Szczegóły i informacje dotyczące programu, sponsorów i gości są dostępne na stronie www.wroclaw.educamp.pl oraz na fanpage’u EduCamp www.facebook.pl/konferencja.educamp


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930