Zumi dostępne na urządzenia mobilne

02-03-2011, 08:38

Popularny lokalizator internetowy Zumi.pl został przeniesiony do aplikacji mobilnych na urządzenia firmy Apple (iPhone, iPad) oraz telefony z systemem Android. Dzięki aplikacji użytkownicy będą mogli znaleźć firmy, usługi, przeglądać zdjęcia, wideo oraz dane KRS. Program dostępny jest za darmo.

Sonda
Korzystasz z mapy w telefonie komórkowym?
  • tak
  • nie
wyniki  komentarze

W przeciwieństwie do telefonów korzystających z oprogramowania Android, urządzenia Apple są ograniczone brakiem kompatybilności z Adobe Flash, co uniemożliwiało korzystanie z internetowego lokalizatora. Aplikacja niweluje ten problem i korzysta z GPS, co pozwala na znalezienie interesujących miejsc wokół nas lub wyznaczenie trasy z bieżącego miejsca.

>> Czytaj też: Zumi wytyczy trasy z komunikacją miejską

W aplikacji zdefiniowano kategorie wyszukiwania: Gastronomia, Noclegi, Zwiedzanie, Kultura i rozrywka, Zdrowie, Zakupy, Urzędy i instytucje, Bankomaty, Dworce i lotniska, Sport, Kamery drogowe, Mapa i Pogoda, ale każdy użytkownik może je dowolnie edytować, tworząc własne kategorie.

Zumi.pl na iPhone
fot. - Zumi.pl na iPhone
- Z aplikacją ZUMI znalezienie firmy, urzędu restauracji, czy bankomatu, podobnie jak wyznaczenie trasy dojazdu do miejsca, które nas interesuje, staje się dziecinnie proste. ZUMI w mobilnej wersji jest jeszcze narzędziem codziennego użytku, konkurencyjnym wobec globalnych rozwiązań, bo lepiej dopasowanym do lokalnych oczekiwań – mówi Tomasz Nowak, dyrektor operacyjny Zumi.pl.

>> Czytaj też: Zumi wprowadza szukanie za pomocą mapy

Mobilna wersja Zumi.pl wykorzystuje funkcję rozszerzonej rzeczywistości (ang. augmented reality), co pozwala na zlokalizowanie wyszukiwanego miejsca poprzez wbudowany w telefon aparat fotograficzny. Oprócz tego aplikacja pozwala na wyznaczanie trasy, w opcji samochód/pieszo wraz z informacjami drogowymi, widokiem z kamerek drogowych oraz wyszukiwaniem firm i usług wzdłuż trasy.

Aplikacja jest dostępna bezpłatnie w Android Market i App Store.


Następny artykuł » zamknij

Przejęcie McAfee zakończone

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031