Znamy zwycięzców konkursu Klasa ze Snów

PATRONAT MEDIALNY 27-03-2012, 18:15

Dobiegła końca piąta edycja ogólnopolskiego konkursu plastycznego Klasa ze Snów - Wyprawa na Marsa. O zwycięstwo walczyło blisko 700 szkół z całej Polski. Na podium znaleźli się uczniowie z Pszczyny, Męcinki, Radomia i Koniuszy. To właśnie ich prace zachwyciły jurorów i internautów.

- Tegoroczna, piąta edycja konkursu okazała się rekordowa pod względem liczby nadesłanych prac - komentuje Robert Pusz z portalu Multimediawszkole.pl, który zorganizował konkurs. - Do konkursu przystąpiło kilka tysięcy dzieci z blisko siedmiuset szkół z całej Polski. Podjęcie decyzji, które z nich znajdą się w finale, było dla nas niezwykle trudne. Cieszymy się, że uczniowie i nauczyciele chętnie angażują się w tego typu akcje. Dzięki nim mogą pokazać, jakie są ich marzenia na temat nowoczesnej szkoły i spełnić część z nich. Do laureatów trafi bowiem sprzęt multimedialny, który z pewnością wpłynie na atrakcyjność lekcji i sprawi, że przekazywana wiedza będzie jeszcze bardziej ciekawa.

I miejsce - praca uczniów Gimnazjum nr 6 z miejscowości Pszczyna - Łąka
fot. - I miejsce - praca uczniów Gimnazjum nr 6 z miejscowości Pszczyna - Łąka
Pierwsze miejsce w konkursie zdobyli uczniowie z Gimnazjum nr 6 z miejscowości Pszczyna - Łąka (woj. śląskie). W ramach zajęć pozalekcyjnych wykonali oni metrową konstrukcję, która przedstawia wizję międzyplanetarnej podróży. Uczniowie użyli materiałów pochodzących z recyklingu: elementów blach i aluminium, a całość ozdobili lakierowanymi obrazkami. W nagrodę otrzymali zestaw multimedialny o wartości 10 tys. zł (projektor krótkoogniskowy Sanyo, tablica interaktywna, uchwyt Avtek do tablicy interaktywnej i projektora krótkoogniskowego).

II miejsce - praca uczniów Zespołu Szkół im. M. Kopernika w Męcince
fot. - II miejsce - praca uczniów Zespołu Szkół im. M. Kopernika w Męcince
Druga nagroda trafiła do Zespołu Szkół im. M. Kopernika w Męcince (woj. dolnośląskie). Praca konkursowa została „wymalowana” przez cztery uczennice za pomocą różnokolorowych koralików i opowiada historię radosnego spotkania Ziemian z Marsjaninem. Nagrodę dla nich stanowi zestaw multimedialny o wartości 8 tys. zł (projektor bezlampowy Casio i wizualizer AVer).

III miejsce - praca uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 24 w Radomiu
fot. - III miejsce - praca uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 24 w Radomiu
Na podium znalazła się także Publiczna Szkoła Podstawowa nr 24 z Radomia (woj. mazowieckie). Praca uczniów prezentuje jedną z najciekawszych technik rękodzielniczych – metodę quillingu. Podstawowym jej elementem są zwinięte w sznureczki wąskie paski papieru lub bibuły, które układa się w finezyjne wzory. Uczniowie wykorzystali ją do zobrazowania swojej podróży na odległą Czerwoną Planetę. W nagrodę zdobyli zestaw multimedialny o wartości 5 tys. zł (mikroskop, wizualizer Lumens).

Nagroda Internautów - praca uczniów Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki z Koniuszy
fot. - Nagroda Internautów - praca uczniów Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki z Koniuszy
Głosowanie Internautów, w którym oddano 80 tys. głosów, wygrała Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki z Koniuszy (woj. małopolskie). Według wizji uczniów w szkole na Marsie będzie można poznać wszystkie odpowiedzi na najważniejsze pytania nurtujące ludzkość. To tam właśnie znajduje się - poszukiwany przez pokolenia - kamień filozoficzny oraz tunel czasu pomocny w nauce historii. Szkoła ta otrzymała w nagrodę zestaw multimedialny o wartości 8 tys. zł (projektor bezlampowy Casio i wizualizer AVer).

Dowiedz się więcej o konkursie Klasa ze Snów


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy