Zamienić pomysł w wynalazek i pieniądze

10-03-2011, 08:13

Droga od pomysłu, przez projekt, aż po finalny produkt ma być łatwiejsza. Portal Polska Projektowa ma być przewodnikiem dla innowacyjnych pomysłów. Jak więc spieniężyć pomysł?

Sonda
Masz pomysł, który jest innowacyjny?
  • tak
  • nie
wyniki  komentarze

PolskaProjektowa.pl to portal od wynalazców dla wynalazców i nie tylko, bo każdy może znaleźć coś dla siebie. Inwestor może wyszukać projekt, w który zainwestuje; jednostka naukowa otrzyma zlecenie na badania naukowe, współpracę projektową, analizy i opracowanie dokumentacji; przedsiębiorca może rozpocząć produkcję.

>> Czytaj też: IBM najbardziej innowacyjną firmą?

Zgłaszając swój pomysł, można uzyskać informację o jego unikalności, wartości rynkowej oraz rodzajach ochrony prawnej. Właściciele projektu dobrze rokującego na przyszłość otrzymują propozycję realizacji planu wdrożeniowego. Całość działań zabezpieczona jest umowami o poufności.

Pomysł, projekt, produkt i pieniądze - Polska Projektowa
fot. - Pomysł, projekt, produkt i pieniądze - Polska Projektowa
Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Biuro Analiz Sejmowych w 2008 roku, polska gospodarka pod względem innowacyjności pozostaje daleko w tyle za większością państw członkowskich UE. Liderami w tym gronie są: Szwecja, Finlandia, Dania, Niemcy i Wielka Brytania. Ostatnie badania Komisji Europejskiej wskazują, że Polska może osiągnąć średni poziom innowacyjności w UE-27 za ok. 20 lat.

>> Czytaj też: Uczniu, studencie! Pokaż, jak jesteś innowacyjny

O finansowaniu innowacyjnych pomysłów pisaliśmy w Dzienniku Internautów przy okazji wywiadu z przedstawicielami Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

Portal Polska Projektowa powstał przy wykorzystaniu wsparcia Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy