Zaciekła walka Dell i HP o 3PAR trwa

30-08-2010, 13:49

Najnowsza oferta przejęcia 3PAR przez firmę Hewlett-Packard jest już blisko dwukrotnie wyższa od pierwszej, którą dwa tygodnie temu przedstawił Dell. Na tym zapewne się jednak nie skończy, gdyż obie firmy wciąż mają spore rezerwy finansowe.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Ani Dell, ani Hewlett-Packard nie zamierzają dać za wygraną w walce o przejęcie firmy 3PAR, dostawcy systemów pamięci masowych. Pierwotna propozycja Della - 18 dolarów za akcję (czyli łącznie ok. 1,13 mld dolarów) - została niedawno przebita przez koncern HP, który zaoferował cenę o połowę wyższą - 27 dolarów za akcję (1,6 mld dolarów za całą firmę). Na tym jednak nie koniec.

>> Czytaj więcej: HP przebija ofertę Della - 1,6 mld USD za 3PAR

W czwartek Dell, będący największym dostawcą komputerów na amerykańskim rynku, zaproponował taką samą kwotę, jak Hewlett-Packard. 3PAR nową ofertę przyjął. Trzeba przy tym podkreślić, że obie firmy mają już podpisane porozumienia w sprawie połączenia - informuje BusinessInsider.

Na odpowiedź HP nie trzeba było długo czekać. Już następnego dnia firma poinformowała o podwyższeniu swej propozycji o ponad 11 procent, do poziomu 30 dolarów za akcję. Wartość firmy 3PAR ustalona została teraz na ok. 2 mld dolarów. Koncern liczy, że jeśli oferta ta zostanie zaakceptowana przez radę nadzorczą 3PAR, do sfinalizowania akwizycji mogłoby dojść jeszcze w tym roku kalendarzowym.

Rynek jednak spodziewa się dalszej walki o przejęcie. W piątek akcje firmy 3PAR na nowojorskiej giełdzie kosztowały na zamknięciu 32,58 dolarów, a więc blisko 10 procent więcej niż wynosi najbardziej aktualna propozycja. Jak zauważa serwis Bloomberg, w ciągu zaledwie dwóch tygodni kurs akcji 3PAR wzrósł trzykrotnie.

Obie firmy wciąż mają możliwość podbicia stawki. Według sprawozdań finansowych firmy dysponują kwotami odpowiednio 15 (HP) oraz 12 (Dell) miliardów dolarów.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


Tematy pokrewne:  

tag przejęciatag Hewlett-Packardtag Delltag 3PAR
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.