YouTube zostanie zablokowany w Rosji?

23-07-2015, 18:47

Wygląda na to, że nie zastosował się on do nakazu wykasowania dwóch seriali, które znalazły się na jego serwerach. Potwierdziła to ponowna kontrola. Teraz serwisowi grozi blokada konkretnych stron, które zawierają odcinki spornego serialu, jednak dla części użytkowników YouTube może zniknąć całkowicie.

Amerykański serwis YouTube ma czas jedynie do poniedziałku, 27 lipca, by odpowiedzieć rosyjskiemu urzędowi nadzorującemu firmy telekomunikacyjne w sprawie naruszeń praw autorskich. Chodzi o seriale telewizyjne wyprodukowane przez TNT-Teleset. Sprawa wróciła po tym, jak w kwietniu YouTube rzekomo wykasował ze swoich serwerów sporne odcinki, które zostały tam umieszczone bez zgody posiadacza praw autorskich.

Okazuje się jednak, że w serwisie nadal jest około 140 linków prowadzących do spornych dwóch seriali, co wyszło na jaw przy okazji kontroli przeprowadzanej przez wspomniany urząd. Nie są to nowo wgrane treści, a te same, o których już YouTube był informowany. Rosyjski urząd wszczął już procedurę blokady stron zawierających odcinki należące do TNT-Teleset - informuje serwis TorrentFreak.

Urząd ostrzegł, że przez to, jaki jest mechanizm wprowadzania blokady przez dostawców internetu, niektórzy internauci mogą całkowicie stracić dostęp do YouTube'a. Wyraził też zdziwienie brakiem odpowiedzi od amerykańskiego serwisu. Wcześniej nigdy nie było z tym problemu. A zegar tymczasem tyka.

Ustawa chroniąca prawa autorskie w Rosji weszła w życie 1 sierpnia 2013. Początkowo obejmowała swoim zasięgiem tylko filmy. Jednak pod koniec listopada zeszłego roku prawo zostało rozszerzone na wszystkie chronione materiały za wyjątkiem zdjęć.


Źródło: TorrentFreak
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag YouTubetag Rosjatag prawa autorskie
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031