YouTube popularniejszy od MTV

29-03-2009, 11:42

Dla najmłodszych Brytyjczyków najpopularniejszym źródłem muzyki jest YouTube. MTV i inne stacje muzyczne powinny się mieć na baczności.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


No i stało się. YouTube stał się popularniejszym miejscem słuchania muzyki niż dedykowane do tego kanały, w szczególności MTV. W przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii badań wynika, że wśród młodzieży od 15 do 24 lat odsetek osób słuchających muzyki w internetowym serwisie wynosi 57 procent, podczas gdy korzystających z telewizyjnych kanałów muzycznych jest o 1 punkt procentowy niższy.

Niemniej jednak wśród wszystkich osób powyżej 15. roku życia nadal popularniejszym źródłem muzyki pozostaje telewizja. Odsetek ten rośnie wraz z wiekiem - podaje BBC News.

Badania dowiodły także, że słuchanie muzyki w sieci może mieć pozytywny wpływ na poziom sprzedaży muzyki w formie tradycyjnej. Połowa osób, które obejrzały muzyczne klipy w internecie, udała się następnie do sklepów, by zakupić płyty CD czy DVD lub kupowała muzykę w sklepach internetowych. Nie wiadomo, czy stałoby się tak, gdyby osoby te wcześniej nie miały styczności z muzyką danego artysty. Kolejne 7 procent osób kupiło bilety na koncerty.

Ankietowanych zapytano także, co sądzą o ostatnim ruchu YouTube, który usunął w Wielkiej Brytanii nagrania muzyczne, co do których nie osiągnął porozumienia z PRS. 47 procent osób uznało te działania za uzasadnione, 28 procent było im przeciwnych.

Badanie przeprowadzono w marcu 2009 roku na grupie około 1500 mieszkańców Wielkiej Brytanii w wieku powyżej 15 lat.


Następny artykuł » zamknij

Chiny szpiegują cały świat?

Źródło: BBC


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.