YouTube lepiej zintegrowany z Google+

19-08-2011, 11:00

Wspólne oglądanie filmów w społecznościowej witrynie będzie teraz znacznie wygodniejsze.

Na początku sierpnia informowaliśmy o możliwości wspólnego oglądania ze znajomymi transmisji na żywo z YouTube w Google+. Teraz można w ten sposób wspólnie spędzać czas także przy zwykłych materiałach wideo.

>>Czytaj także: Gogole testuje "ciągłe" wyniki wyszukiwania (wideo)

Sonda
Pracownicy z azjatyckich fabryk zarabiają zbyt mało?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Brian Glick z Google'a poinformował w serwisie społecznościowym wyszukiwarkowego giganta, że YouTube będzie teraz umożliwiało łatwe włączenie wideokonferencji za pomocą przycisku pod filmem. Przypomnijmy, że usługa Hangouts umożliwia wideorozmowy do dziesięciu internautów, a jeden ze strumieni może teraz zostać zastąpiony na przykład przez film z YouTube'a.

Niedawno również Michael Dell zauważył, że Google Hangouts może być z powodzeniem wykorzystywane do zastosowań biznesowych. Klienci z pomocą usługi mieliby rozmawiać z konsultantami. Nowością byłoby jednak jednoczesne udzielanie odpowiedzi na często zadawane pytania większej grupie internautów.

Przycisk Hangout w YouTube
fot. - Przycisk Hangout w YouTube
Aby skorzystać z nowej funkcji, wystarczy przejść na dowolny film w serwisie YouTube, a następnie wybrać pod nim przycisk "Udostępnij". Na koniec pozostaje już tylko kliknąć w charakterystyczny link "Start a Google+ Hangout".

>>Czytaj także: Dokumenty Google ze wsparciem dla archiwów ZIP oraz RAR


Źródło: Google+
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy