Yandex otwiera biura w Europie

12-03-2012, 13:06

Największa rosyjska wyszukiwarka internetowa zamierza otworzyć swój dział sprzedaży w Szwajcarii - poinformował koncern w poniedziałek. Yandex w ostatnich miesiącach coraz intensywniej konkuruje z firmą Google.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Europejskim biurem sprzedaży Yandex ma kierować w Europie Bernard Lukey, który wcześniej obejmował stanowisko dyrektora generalnego jednego z największych rosyjskich sklepów internetowych Ozon.ru.

Czytaj także: Google+ chce podwoić w tym roku liczbę swoich użytkowników

Yandex może się pochwalić dominującą pozycją w Rosji, jednak usługa jest też chętnie wykorzystywana na Ukrainie, Białorusi, w Kazachstanie czy Turcji. Według Liveintenet.ru na swoim rodzimym rynku Yandex kontroluje ponad 60% zapytań do wyszukiwarek, nie pozostawiając pod tym względem zbyt dużego pola do popisu firmie Google.

- Międzynarodowa sprzedaż znacznie zwiększyła się w ostatnich latach - informują przedstawiciele Yandex. - Otwieramy nasze europejskie biuro sprzedaży, by zacieśnić relacje z agencjami reklamowymi, a także klientami na tamtym terenie. Mamy również nadzieję na zintensyfikowanie naszych działań marketingowych, by pozyskać nowych klientów.

Yandex posiada już jeden oddział w Szwajcarii otwarty na początku tego roku, gdzie znajduje się jednak zespół programistów, rozwijających zlokalizowane usługi koncernu. Warto przypomnieć, że w lutym wyszukiwarka ogłosiła również współpracę z Twitterem, na mocy której internautom wyświetlane będą informacje aktualnie publikowane w mikroblogowej witrynie.

Czytaj także: Twitter rozpoczyna współpracę z największą rosyjską wyszukwiwarkąSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.