Yahoo stanęło na nogi

28-01-2010, 08:03

Mimo że przychody spadły, firmie udało się osiągnąć wyższy zysk niż rok wcześniej. Strategia Carol Bartz, stojącej od roku na czele Yahoo, zdaje się przynosić spodziewane efekty.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Yahoo, szukająca od pewnego czasu swojego miejsca na rynku internetowym, może odetchnąć z ulgą. Przedstawione wyniki finansowe za ostatni kwartał 2009 roku oraz za całe 12 miesięcy pozwalają z optymizmem patrzeć na bieżący rok. Firma nie powstrzymała co prawda spadku przychodów, jednak udało jej się wypracować zysk i to całkiem spory.

Przychody w czwartym kwartale wyniosły 1,73 mld USD wobec 1,81 mld USD w poprzednim okresie. Jednocześnie o blisko pół miliarda dolarów firma ograniczyła koszty operacyjne, co pozwoliło jej wypracować zysk netto na poziomie 155,73 mln USD. Kwartał wcześniej firma odnotowała stratę w wysokości 300,70 mln USD.

>> Czytaj więcej: Yahoo zaskoczyło 

Sonda
Korzystasz z Yahoo?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

W całym 2009 roku przychody osiągnęły poziom 6,46 mld USD. Rok wcześniej było to 7,21 mld USD. Mimo to Yahoo może pochwalić się wyższym zyskiem - 605,29 mln USD wobec 424,67 rok wcześniej. Było to możliwe dzięki ograniczeniu kosztów. Z 1,56 do 1,25 mld USD spadły wydatki związane ze sprzedażą i marketingiem, natomiast administracyjne z 705,14 do 580,35 mln USD. Łącznie wydatki operacyjne spadły o blisko miliard dolarów.

Mimo że spadek dotknął wszystkie segmenty działalności firmy (w skali całego roku), a także sprzedaż w Stanach Zjednoczonych i za granicą, Carol Bartz, od roku dyrektor generalna firmy, jest przekonana, że rok 2010 będzie udany dla Yahoo. Liczy ona, że z jego początkiem uda się sfinalizować umowę z Microsoftem. Na korzyść firmy działają także tendencje na rynku wyszukiwarek - w ciągu roku liczba zapytań wzrosła o 46 procent.

Pierwszy rok pani Bartz na stanowisku pokazuje, że firma podjęła słuszną decyzję co do jej osoby. Powszechnie uważana za sprawną administratorkę, a nie wizjonerkę, potrafiła jednak postawić firmę na nogi. Swoje wysiłki skupiła na ustabilizowaniu sytuacji finansowej firmy, na śmiałe projekty przyjdzie zapewne jeszcze czas.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


Tematy pokrewne:  

tag Yahootag wyszukiwarkitag wyniki finansowe
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.