Yahoo: konta pocztowe z nieskończoną pojemnością

28-03-2007, 06:52

Konta pocztowe w usłudze Yahoo Mail już niebawem będą miały nieograniczoną pojemność. Takiej oferty konkurencja nie będzie mogła przebić, a co najwyżej ją dogoni. Może to oznaczać, że za jakiś czas w ogóle nie będziemy zwracać uwagi na pojemność kont i znaczenia nabiorą inne elementy usług pocztowych.

John Kremer - wiceprezes odpowiedzialny za Yahoo Mail - poinformował na firmowym blogu, że istniejące już konta e-mail będą stopniowo ulepszane do kont bez ograniczeń pojemności. Firma chciałaby oczywiście w jednym dniu udostępnić takie konta wszystkim, ale płynne przejście do nowej opcji wydaje się rozwiązaniem rozsądniejszym. Poza tym przedstawiciele Yahoo nie ukrywają, że przeskok na nielimitowane konta może wymagać nowych inwestycji.

Yahoo jest w tej chwili największym dostawcą usług pocztowych na świecie. Osoby korzystające z drugiego na świecie serwisu Hotmail od Microsoft dostają 2 GB miejsca na listy. Google poprzez serwis Gmail oferuje użytkownikom skrzynki o pojemności 2,8 GB.

W ostatnich latach pojemności skrzynek pocztowych znacznie wzrosły. W roku 2004 firma Yahoo zaoferowała konta o pojemności 100 MB i wtedy nie wydawało się to mało. Już rok później firma zaoferowała konta pocztowe o pojemności 1 GB. W roku 2006 skrzynki o takiej pojemności nikogo już nie dziwiły.

Rosnące pojemności skrzynek mają związek z dwoma czynnikami. Po pierwsze koszty urządzeń do przechowywania danych spadają. Po drugie istnieje większe zapotrzebowanie na konta pocztowe o dużej pojemności. Użytkownicy chcą przesyłać i otrzymywać coraz więcej załączników multimedialnych, a więc dostawcy usług pocztowych starają się na to zapotrzebowanie odpowiedzieć.

Rozszerzanie pojemności kont rozpocznie się w maju bieżącego roku i nie będzie to okres czasu wybrany przypadkowo. Serwis Yahoo Mail wciąż zbliża się do 10-lecia swojego istnienia. John Kremer wspomina na blogu, jak przed uruchomieniem usługi (w 1997 roku) doszedł do wniosku, że 2 MB na listy to za mało i trzeba zaoferować skrzynki o zawrotnej pojemności 4 MB. Łączna pojemność wszystkich kont pocztowych wynosiła na początku istnienia Yahoo Mail... 200 GB.

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Yahoo Mailtag Hotmailtag GMail
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy