Wyszukiwarka usług turystycznych Qtravel.pl z geolokalizacją

14-05-2011, 20:08

Choć większość Polaków wciąż dokonuje zakupu wycieczek w biurach podróży, wcześniej równie chętnie zgłębiają informacje o nowych miejscach w sieci.

Choć coraz więcej interesujących miejsc możemy już zwiedzać nie wychodząc z domu, zbliżające się wakacje dla wielu nierozerwalnie wiążą się z wyjazdami.

>>Czytaj także: YouTube zaprezentowało własną listę przebojów

Sonda
Szukasz ofert turystycznych w sieci?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Odnalezieniu interesującego miejsca ma pomóc wyszukiwarka Qtravel.pl, która niedawno wzbogaciła się o kilka interesujących funkcji. Jedną z kluczowych jest wprowadzenie geolokalizacji, która umożliwi małym biurom podróży dotarcie do milionów polskich internautów.

Jak wskazują badania TNS OBOP z 2009 roku, samodzielne poszukiwanie informacji w internecie podczas zakupu wycieczki deklaruje aż dwie trzecie Polaków. Jednocześnie jednak ostateczna decyzja o zakupie wycieczki zapada w biurze podróży, podczas rozmowy z doradcą.

Qtravel.pl ma więc prosty pomysł: kierowanie internautów poszukujących danych miejsc do konkretnych placówek biur podróży. Ma się to odbywać na zasadzie prezentowania użytkownikom informacji o ofertach turystycznych powiązanymi z lokalizacjami najbliższych biur turystycznych.

W ten sposób w pewnym sensie "oddajemy" klientów tradycyjnym biurom podróży, ale z drugiej strony dzięki temu możemy zaproponować naszym użytkownikom pełny pakiet informacji, zgodny z ich rzeczywistymi potrzebami - mówi Tomasz Kolaszyński, prezes zarządu Qtravel.pl.

Strona wyszukiwarki Qtravel.pl
fot. - Strona wyszukiwarki Qtravel.pl
Oczywiście, aby całość mogła w odpowiedni sposób służyć użytkownikom wyszukiwarki, w pierwszej kolejności musi zdobyć uznanie agentów turystycznych. Jak zapewniają twórcy usługi, dzięki powszechnemu dostępowi do sieci otrzymują oni niezwykle ciekawe narzędzie do pozyskiwania nowych klientów.

>>Czytaj także: Blogger ma problemy z nowym designem?


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy