Wyrusz w podróż za Witkacym i jego twórczością

PATRONAT MEDIALNY 24-02-2012, 17:03

Niektórzy twierdzą, że Witkacy jako artysta narodził się na Cejlonie. Czy to prawda? Ania i Jakub postanowili to sprawdzić. Dlaczego na Cejlonie po raz kolejny chce popełnić samobójstwo, w jaki sposób zderza się z Innym i zmienia sposób, w jaki tworzy - dowiecie się, śledząc relację na blogu www.podrozniccy.com

Szukając Witkacego

Stanisław Ignacy Witkiewicz żył na przełomie XIX i XX w. Trudno go zakwalifikować, bo wymykał się każdej kwalifikacji. Był malarzem, pisarzem, fotografem, filozofem - oryginalnym w każdej z tych dziedzin.

Szukając Witkacego - od Słupska po Sri Lankę, od Upadku do Bzika” to - w założeniu autorów - z jednej strony wyprawa stricte geograficzna. Odwiedzą miejsca, w których Witkacy był i którymi się inspirował. Z drugiej strony - wybiorą się w głąb jego twórczości, próbując dociec, jaki wpływ wywarły na nim te doświadczenia.

Inicjatywa Anny i Jakuba Górnickich startuje z początkiem marca i potrwa do października. W tym czasie podróżnicy odwiedzą m.in. Sri Lankę, Australię, Zakopane, Słupsk, Kraków, Odessę oraz Sankt Petersburg.

Ale uwaga - celem podróżników jest zabranie do szukania Witkacego jak najwięcej osób, m.in. dzięki intensywnemu wykorzystaniu portali społecznościowych. Efektem całej inicjatywy ma być konstrukcja prawdziwego reportażu multimedialnego. Złoży się na niego nie tylko tekst, ale również dźwięk, obraz, wideo czy... rysunek. I ta wielość form - wraz z zaangażowaniem społeczności - ma stworzyć całość.

Epicentrum całej relacji będzie blog, ale wspierać go będą inne media społecznościowe. Podróż wirtualna ma wyglądać w taki sposób:

Szukając Witkacego

Ania i Jakub są pasjonatami. Chcą szukać Witkacego i zapraszają do tej podróży wszystkich. Dziennik Internautów do tej akcji dołącza i razem zaczynamy podróż tutaj: www.podrozniccy.com

Partnerzy: National Georgraphic Traveler, TVP Kultura, Lubimy Czytać.pl, Muzeum Tatrzańskie, Dziennik Internautów, Tanie-loty.com.pl, Klub Podróżników „Śródziemie”, Travelbit.pl, Dziennik Turystyczny


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031