Wyłoniono finalistów Starter Rocket

28-01-2016, 17:28

Sześć startupów weźmie udział w programie akceleracyjnym Starter Rocket. Każdy z nich otrzyma 30 tysięcy złotych inwestycji od Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Finalistów czeka również 5 miesięcy mentoringu, setki godzin warsztatów, spotkania ze światowej klasy ekspertami oraz szansa na zdobycie kolejnych funduszy.

Spośród pomysłów rywalizujących o wejście do programu akceleracyjnego ostatecznie 6 projektów znalazło się w gronie finalistów Starter Rocket. Wśród nich są:

  • arHOME – startup wykorzystujący technologię rozszerzonej rzeczywistości. Ich rozwiązanie ma umożliwić m.in. sprawdzenie, czy mebel będzie pasował do wnętrza. 
  • FOOTSTEPS - aplikacja umożliwiająca zwiedzanie miasta poprzez korzystanie ze spersonalizowanych tras turystycznych.
  • GoForSport - aplikacja umożliwiająca zarządzanie obiektami sportowymi oraz rezerwację zajęć. 
  • HospiCare – aplikacja mobilna umożliwiająca monitorowanie codziennej pracy z pacjentami z dziecięcych domów hospicyjnych w Polsce. Start aplikacji planowany jest w połowie obecnego roku.
  • iNeoSyte – aplikacja mobilna, która pomaga profesjonalistom z zakresu budownictwa, m.in. nadzorcom i managerom, w tworzeniu dziennych raportów budowlanych. Rozwiązanie to zwiększa efektywność pracy i eliminuje czasochłonną papierologię.
  • iWisher – aplikacja pozwalająca użytkownikom zbierać fundusze wśród bliskich i znajomych na wymarzone produkty. 

 

– Wszystkie projekty, które biorą udział w akceleracji, powstały w oparciu o realne problemy i mają szansę wpłynąć na zmiany w poszczególnych branżach, takich jak budownictwo czy opieka medyczna – mówi Anna Wylężek z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER. – Starter Rocket jest programem ściśle dopasowanym do potrzeb uczestników, dlatego kolejne sesje mentorskie będą poruszać zagadnienia szczególnie dla nich istotne Główną wartością jaką im dajemy, jest możliwość dotarcia do odpowiednich partnerów biznesowych i kontaktu z niedostępnymi na co dzień ekspertami – dodaje Anna Wylężek.

– W tym momencie najbardziej liczy się zaangażowanie i determinacja ludzi, którzy współtworzą finałowe projekty. Ważne jest, aby wykazywali cały czas wysoki poziom zaangażowania, starali się jak najwięcej słuchać podczas programu i następnie samodzielnie analizowali wyciągnięte wnioski i wdrażali wypracowane rozwiązania w swoich projektach – tłumaczy Michał Kordaczuk, przedstawciel Dentons, partner Starter Rocket.

Uczestnicy programu wezmą udział w 6 trzydniowych zjazdach warsztatowych, podczas których spotkają się z ekspertami takimi jak Cathy White z brytyjskiego akceleratora Seedcamp czy Marc Wesselink ze Startupbootcamp z Amsterdamu. Na koniec projektu najlepsze startupy mają szansę na uzyskanie dodatkowego dofinansowania od STARTERA z puli inwestycji wynoszącej 150 tys. zł. i możliwość uzyskania dodatkowo nawet 800 tys. od polskich i zagranicznych inwestorów. Finał programu – Rocket Spotlight Demo Day – odbędzie się w maju, podczas konferencji infoShare.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy