Wybory: analiza opinii wyborców w czasie rzeczywistym

13-09-2011, 10:49

Narzędzie do monitorowania mediów (głównie) społecznościowych pod kątem opinii na temat liderów partii jest już dostępne w internecie. Komentarze są analizowane i segregowane na pozytywne, negatywne i neutralne.

Dzięki specjalnemu algorytmowi spółka Brand24 S.A. stworzyła stronę Top-polityk.pl, która udostępnia zbierane i zanalizowane informacje o publikacjach dotyczących liderów partii politycznych biorących udział w kampanii wyborczej.

Sonda
Wypowiadasz się na temat polityków w sieci?
  • tak
  • nie
wyniki  komentarze

Aktualnie - według narzędzia Brand24 - najwięcej w sieci pisze się o Donaldzie Tusku (28%), Januszu Palikocie (20%), Jarosławie Kaczyńskim (18%), a co dziesiąty komentarz dotyczy Bronisława Komorowskiego, Waldemara Pawlaka lub Radosława Sikorskiego.

Z danych Top-polityk.pl wynika, że największy procent pozytywnych opinii jest o ministrze kultury Bogdanie Zdrojewskim (39%) oraz wicepremierze Waldemarze Pawlaku (36%). Prezydent Bronisław Komorowski może pochwalić się co trzecim pozytywnym komentarzem.

Czytaj też: Politycy w social media - "obecność" na Facebooku to za mało

Strona Top-polityk.pl umożliwia śledzenie opinii o politykach
fot. - Strona Top-polityk.pl umożliwia śledzenie opinii o politykach
Na stronie Top-polityk.pl można zbadać reakcje internautów na daną wypowiedź polityka lub informacje na jego temat. Dane prezentowane na stronie oparte są o analizę aktywności kilku milionów osób. Narzędzie może być szczególnie przydatne w pracy dziennikarzy, partii politycznych, ośrodków analitycznych i naukowych oraz zwykłych ludzi interesujących się polityką, socjologią czy działalnością mediów.

Serwis dostępny jest pod adresem: Top-polityk.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy