Wniosek o prawo jazdy przez internet już możliwy

06-05-2010, 18:19

Starostwa powiatowe mogą już zainstalować usługę umożliwiającą ich mieszkańcom składanie wniosku o wydanie prawa jazdy przez internet - poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA).

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Usługa „Wniosek o wydanie prawo jazdy” została udostępniona na Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) 30 kwietnia br.

Zainteresowane starostwa powiatowe, aby aktywować usługę, muszą mieć założone konto na platformie ePUAP z uprawnieniami Instytucji Publicznej. Jako użytkownik platformy mogą zainstalować usługę.

MSWiA informuje, że podręcznik oraz narzędzie, które pomoże przedstawicielom starostw zainstalować usługę, znajduje się w serwisie epuap.gov.pl w dziale „Administracja”, w zakładce „zainstaluj usługę - usługi powiatowe”.

Udostępniając usługę „Wniosek o wydanie prawo jazdy”, MSWiA spełniło wymogi określone w rozporządzeniu ministra infrastruktury z 21 stycznia 2004 r. w sprawie wydawania uprawnień do kierowania pojazdami. Rozporządzenie to nakłada na instytucje właściwe do spraw wydawania prawa jazdy przyjmowanie wniosków elektronicznych.

www.epuap.gov.pl


Źródło: MSWiA


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.