Włamał się na serwis pielgrzymkowy i wpadł

07-08-2009, 12:11

Policja zatrzymała dziś rano 20-latka z Choszczna, który włamał się wczoraj na serwer strony z informacjami o tegorocznych pielgrzymkach. Jak się okazało po zatrzymaniu i zbadaniu jego komputera, młodzieniec ma koncie kilkadziesiąt różnych włamań.

Wczoraj po południu do Komendy Głównej Policji dotarła informacja o włamaniu na stronę zawierającą dane dotyczące tegorocznych pielgrzymek do Częstochowy. Policjanci od razu zajęli się tą sprawą, a mieli zadanie ułatwione, gdyż administrator serwera poinformował ich, że atak na serwer cały czas trwa.

W ciągu dwóch godzin, weryfikując kolejnych użytkowników strony, policjanci wytypowali adres komputera z terenu województwa zachodniopomorskiego. Informację tę przekazano tamtejszym policjantom, którzy dziś z samego rana weszli do mieszkania włamywacza.

Okazał się nim 20-letni mieszkaniec Choszczna, uczeń technikum elektronicznego. Chłopak przyznał się policjantom do przeprowadzenia ataku i włamania na wspomniany serwis - informuje policja. Funkcjonariusze zabezpieczyli jego komputery do przeprowadzenia szczegółowych analiz.

Z wstępnych badań komputera wynika, że z zabezpieczonego komputera dokonano ponad 50 włamań na strony różnych instytucji i firm - podała dziś policja w komunikacie na swoich stronach.


Źródło: Policja.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag włamaniatag policja
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy