Windows Phone Apollo już w połowie 2012 roku?

28-10-2011, 10:00

Jeden z szefów Nokii zdradził, że kolejna wersja mobilnej platformy Microsoftu trafi do użytkowników w połowie 2012 roku.

Michael Halbherr, szefujący w Nokii działowi zajmującemu się usługami lokalizacyjnymi oraz handlem, w rozmowie z serwisem Engadget potwierdził, że na Windows Phone Apollo nie będziemy musieli czekać zbyt długo.

Czytaj także: Windows Phone z 12% rynku już w 2012 roku?

Nowa wersja systemu Microsoftu przeznaczona dla urządzeń mobilnych miałaby być "zupełnie inna" niż Mango, co mogłoby sugerować, że nie chodzi o kolejną poprawkę, lecz o wydanie wersji Windows Phone 8. Nokia współpracuje obecnie na wielu frontach z amerykańską korporacją, jednak informacje podawane przez jej szefów prawdopodobnie się nie potwierdzą.

Anonimowe źródła w Microsofcie stwierdzają, że rewelacje podane przez Nokię są "niecelne". Biorąc pod uwagę, że korporacja z Redmond dopiero co udostępniła wnoszące wiele nowości Mango, możliwe, że na kolejną większą rewolucję będziemy musieli poczekać znacznie dłużej niż pół roku.

O samym Windows Phone Apollo na razie również nie wiadomo zbyt wiele. W sierpniu Microsoft poinformował jedynie, że rozpoczyna prace nad kolejną wersją swojej platformy mobilnej, natomiast zanim miała się pojawić, wcześniej analitycy podejrzewali, że upubliczniony zostanie także WP7 Tango dla smartfonów o słabszej konfiguracji sprzętowej.

Czytaj także: Nokia Lumia 710 dla mniej wymagających użytkowników


Źródło: Engadget
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy