Windows Live Essentials 2011 można pobierać

25-06-2010, 12:45

Od wczoraj można korzystać z bezpłatnego pakietu Windows Live Essentials 2011. W skład zestawu wchodzą Galeria Fotografii, program do montażu filmów Movie Maker, klient poczty Live Mail, komunikator Live Messenger, aplikacja do synchronizacji plików Live Sync, Live Family Safety oraz edytor tekstów w blogach - Windows Live Writer. Pakiet dostępny jest w wersji beta.

Nowa Galeria Fotografii samodzielnie znajdzie na komputerze wszystkie nasze zdjęcia. Program umożliwia poprawienie jakości zdjęć, a dzięki narzędziu rozpoznawania twarzy znajdzie fotografie, na których widnieją znane nam osoby.

Funkcja Photo Fuse pozwoli wykorzystać najlepsze elementy z różnych zdjęć i połączyć je w jedno najlepsze ujęcie. Aplikacja posiada intuicyjny interfejs, zaś edycję zdjęć ułatwią proste w użyciu funkcje retuszowania oraz automatyczna korekta barwy. Zdjęcia można udostępniać wprost z programu na naszym profilu na Facebooku, YouTube czy na wirtualnym dysku SkyDrive w Windows Live.

>>> Czytaj: MS Office 2010 już w sprzedaży. Microsoft wyda 80 milionów USD na reklamę pakietu.

Nowy Movie Maker ma w założeniach być jednym z bardziej przyjaznych narzędzi do montażu filmów wideo. Umożliwia wzbogacenie filmów dzięki napisom, przejściom i ścieżkom podkładu muzycznego. W nowej wersji przycinanie i montowanie filmów powinno być łatwiejsze.

Można korzystać z ponad 60 nowych i oryginalnych przejść montażowych oraz 23 efektów wizualnych, a film zapisać między innymi w rozdzielczości HD. Tak jak w przypadku Galerii Fotografii, wprost z programu można zapisać film płycie DVD, na YouTube lub podzielić się nim ze światem za pośrednictwem serwisów społecznościowych.

Windows Live Mail to klient poczty, który pozwala na zarządzanie wieloma kontami pocztowymi oraz kalendarzami i kanałami RSS, z jednego miejsca nawet gdy nie jesteśmy podłączeni do internetu. W programie jest wbudowany Windows Live Messenger, dzięki czemu na bieżąco można zobaczyć, kto z naszych znajomych jest dostępny online. Wiadomości można porządkować według wątków, a także w tradycyjny sposób, czyli np. według dat, nadawców itp.

Poczta pozwala również na przesyłanie bardzo dużych załączników, gdyż użytkownicy mają do dyspozycji 25 GB wolnego miejsca na wirtualnym dysku SkyDrive. Z kolei odbiorca dostanie nasz e-mail bardzo szybko, bowiem dostaje tylko miniatury zdjęć, które może obejrzeć w większej rozdzielczości, przechodząc do internetowej galerii odbiorcy.

Jeżeli korzystamy z więcej niż jednego komputera i chcemy mieć dostęp do elektronicznych zasobów, bardzo pomocny może być program Live Sync. Gdy zapomnimy zabrać ze sobą dokument czy prezentację z domowego PC, będziemy mogli go uzyskać, jeżeli oba komputery podłączone będą do internetu.

Windows Live Essentials można pobrać pod adresem explore.live.com/windows-live-essentials-beta. Więcej informacji na stronie www.windowslivepreview.com.

>>> Czytaj: MS Office w przeglądarce można wypróbować


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930