Windows 8 już testowany przez OEM-ów

30-03-2011, 09:05

Kopie nowego systemu Microsoftu są już rozprowadzane wśród kluczowych partnerów OEM - podaje serwis WinRumors za informacjami z forów. Ten bardzo ważny dla przyszłości Microsoftu system możemy zobaczyć w drugiej połowie bieżącego roku.

WinRumors podaje, że Microsoft udostępnia producentom build oznaczony jako 7971.0.110324-1900 za pomocą Microsoft Connect - programu dla uprzywilejowanych testerów. Zaproszenie do testów jest powiązane z jednorazowym kodem, co ma przeciwdziałać wyciekom (zob. WinRumors, Microsoft begins distributing Windows 8 to OEMs via Connect).

Oficjalnej prezentacji nowego systemu z Redmond można się spodziewać na konferencji Professional Developers' Conference (PDC). Jest to impreza dedykowana nowym technologiom Microsoftu. Data nie jest jeszcze znana. Ostatnie konferencje z tej serii miały miejsce w październiku i listopadzie.

>>> Czytaj: KE przesiądzie się na Windowsa 7 bez przetargu?

Ukończony Windows 8 powinien się pojawić w 2012 r. Będzie to wydanie bardzo ważne dla przyszłości Microsoftu. Windows 7 jest udany i sprzedaje się dobrze, a Windows 8 może podtrzymać dobre wrażenie zrobione przez Windows 7 lub je zniszczyć.

Szef Microsoftu Steve Ballmer  zdaje sobie z tego sprawę. W czasie spotkania Gartner Symposium zadano mu pytanie o najryzykowniejsze przedsięwzięcie Microsoftu oprócz cloud computingu. Ballmer odpowiedział: "Eeee... następne wydanie Windowsa". Odpowiedź ta zdziwiła wiele osób, ale przecież Windows to najważniejszy produkt Microsoftu i jego wydania mają duży wpływ na wyniki firmy.

Z dotychczasowych przecieków wiadomo, że Windows 8 może mieć kilka pulpitów oraz inteligentny odpowiednik "żółtych karteczek" do przypominania o zadaniach. Były plotki mówiące o "całkowicie dynamicznym" interfejsie, ikonach przystosowujących się do różnych zadań i szybkim systemie hibernacji. Ponadto przecieki mówiły o wykorzystaniu rozpoznawania twarzy przy logowaniu, wsparciu dla technologii 3D i upodobnieniu Windowsa do produktów Apple. Najciekawsze były chyba plotki o nowym interfejsie "Mosh", który może być użyty równolegle z tradycyjnym interfejsem. 

Oficjalnie wiadomo, że kolejna wersja Windowsa będzie działać natywnie na urządzeniach z procesorami ARM. Obecnie umieszczanie Windowsa na tabletach zmusza producentów do wykorzystania procesorów x86, które wymagają dużo energii. Urządzenia z procesorami ARM mają pod tym względem mniejsze wymagania, co pozwala na tworzenia zgrabniejszych gadżetów.

W czasie oczekiwania na Windowsa 8 zegar Microsoftu tyka. Każdy sprzedany iPad czy tablet z Androidem oznacza kolejny przenośny komputer bez Windowsa. Odrobienie strat nie będzie łatwe. 

>>> Czytaj: Microsoft akceptuje rosnącą rolę smartfonów i tabletów


Następny artykuł » zamknij

Jak zarabiać na domenach

Źródło: WinRumors
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy